1024x768 Büyüklüğünde siyah arka planlı bir dosya oluşturun. Gezegenimiz için Eliptical Marquee tool seçili ve Alt+shift tuşlarına basılı iken yuvarlak bir seçim oluşturun.


Seçim halindeyken!
Filter/ Render / Difference Cloud filtresini istediğiniz görünüme gelene kadar tekrrar tekrar uygulayın(Ctrl+F) (örneğin ben 20 kere uyguladım )Levels /Input Levels değerlerini resimdeki gibi girin.Hava Sirkilasyonu için
Filter / Distort / Twirl : 50 Değerini girin

Yuvarlaklık için
Filters / Distort / Spherize %100 1 yada 2 kere uygulayın resim bu hale gelmiş olmalı(Eğer seçimi kaldırdığınızda kenarlarda pikselleşme oluyorsa; geri alıp seçim haline getirin.
Marque tool'lardan biri seçili iken sağ tıklayıp Transform Selection W(width) %99 H(Heigth) %99 olarak girin onaylayın ve select inverse yaptıktan sonra Drop Shadows fırçalarından biriyle dış kısmı silebilirsiniz. Pikselleşme kalkacaktır.)

Ardından

Blending Options'u açın (angle hepsinde 180 olsun)

Pattern overlay
Other Grow
İnner Shadows için aşağıdaki ayarları yapın.Bütün bu ayarları yaptıktan sonra Blending Options'u kapatıp katmanımızı çoğaltın ve yeni katmanın üstte olmasına dikkat edin. Opacity olarakta % 30 değerini girin.

Tekrar Blending Options'u açın ve son olarak
Bevel and Emboss ve
Texture : (Rock Patterns / Black Marble ) içinde alt resimdeki ayarları yaptınız mı işlem tamam sayılır..Son olarakta Burn tool (%75 kadar) ile koyu kısımları biraz daha koyulaştırdan sonra işimiz bitmiştir.

ALINTI