Windows 8'in Tüketici Önizleme sürümü pırıl pırıl görünen Metro arayüzünün yanında Windows Store ile uygulama indirmemize de izin veriyor.

Ashampoo ImageFX: Fotoraflar üzerinde oynamak, onlara efektler uygulayarak daha çekici görünmelerini sağlamak Ashampoo ImageFX ile çok kolay.

Grandtophone: Windows 8 cihazınızı bir müzik enstrumanına dönüştüren bu uygulama, özellikle dokunmatik cihazlarda çok iyi çalışıyor.

Vimeo: Video sitesi Vimeo'nun videoları her zaman yüksek kalitede.

Evernote: Popüler not alma uygulamasının Windows 8 sürümü de mevcut. Uygulama ile notlar yazabiliyor, notlar arasında arama yapabiliyor, notları paylaşabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyorsunuz.

Elements Weather Forecast: Uygulama ile 7 günlük, 3-6 saatlik hava tahminleri alabiliyor, uygulamaya gitmek zorunda kalmadan hava durumunu takip edebiliyorsunuz.

Oyunlar

Pirates Love Daisies: Orijinal olarak HTML5'de geliştirilen oyun, bağımlılık yapan bir kule savunma oyunu.

Cut the Rope: Halatları doğru sırayla ve doğru zamanda keserek Om Nom'u beslemelisiniz. Oldukça bağımlılık yapıcı bir oyun.

Wordament: Oyun karşınıza bir ızgara üzerinde dizili harfler getiriyor. Yapmanız gereken harfler arasında bitişik olan kelimeleri bulmak. Oyun, çevrimiçi olarak da oynanabiliyor.