+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Banyo tadilatında dikkat edilmesi gereken hususlar

Yurtdışı Alışveriş Rehberi Kategorisinde ve Kampanyalı Ürünler Forumunda Bulunan Banyo tadilatında dikkat edilmesi gereken hususlar Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> onlineyapmarketimize ho geldiniz Merhabalar ; Bu ay ki yazımızın konusu banyo tadilatınızda dikkat etmeniz gereken hususlar.Aslında bu tip tadilatlar hepimizin

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Feb 2012
  Mesaj
  1
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  5

  Banyo tadilatında dikkat edilmesi gereken hususlar

  onlineyapimarketim.jpg
  onlineyapmarketimize ho geldiniz

  Merhabalar ;

  Bu ay ki yazımızın konusu banyo tadilatınızda dikkat etmeniz gereken hususlar.Aslında bu tip tadilatlar hepimizin korkulu rüyasıdır. Fakat gerek mecburiyetten ,gerekse can sıkıntısından yaptığımız bu küçük değişikliklerin burnumuzdan gelmemesi için nelere dikkat etmeliyiz?
  Öncelikli dikkate almamız gereken husus ,dairemizin bu masrafa değer olmasıdır.Bu kararı verdikten sonra, dikkat edilecek ikinci önemli husus ürün seçimidir.Benim her zaman tavsiyem markalı ürünler kullanmaktır .Böyle söylendiğinde insanlar hemen şöyle bir düşünceye kapılıyorlar ‘markalı ürünler çok para tutar, ucuz mal alalım az ödeyelim’ Halbuki bu yanlış bir anlayıştır.Şöyle bir misal vereyim; piyasa malı diye tabir ettiğimiz ürünlerin metrekare fiyatı yaklaşık olarak 18-20 TL arasında iken iyi marka ürünlerde ise 25-30 TL arasındadır . Aralarında ortalama 7-10 TL fark olur. Standart bir banyo için harcanacak fayans yaklaşık 20 m2 ’dir.( 4 m2 bir banyo için). Toplamda 200 TL fark ettiğini göreceksiniz.Güzel bir banyo içinde bu farkı vermeğe değer bence.
  Bu tip tadilatlarda dikkat edilmesi gereken en önemli husus bordür ve dekorlardır.Bu tip ürünleri seçerken fiyatlarına dikkat ederseniz fayansa ödediğiniz farkı bordür seçiminden telafi edebilirsiniz.
  Tadilatınızı bir ustaya veya bir firmaya verdiyseniz,kullandığı sarf malzemelerinin en iyi kalite olmasına dikkat ediniz.Fayansınızın markası ne olursa olsun sarf malzemelerinin Kalekim ,Vitra,Henkel,Basf,Sika gibi üst segment ürünler olmasına önemle dikkat ediniz.Çünkü diğer markalarda ,özellikle fayans üzeri fayans uygulamalarında mutlaka sorun yaşayacaksınız.Hayalini kurduğunuz banyonuzun bir sene sonra fayanslarının veya bordürlerinin dökülmesini herhalde istemezsiniz.
  Gelelim en önemli hususa tabiî ki usta bulmak bu işin en önemli ve en can alıcı kısmıdır.Hiçbir zaman ucuz işçiliğe tenezzül etmeyiniz,biliniz ki bu size defalarca tamirat olarak geri dönecektir. Usta aramada en geçerli yöntem referans ile usta bulmaktır.Yani çevrenizde daha önce iş yaptırmış insanların tavsiyelerini dikkate alarak ve yaptığı işleri görerek karar vermelisiniz.

  Hayalini kurduğunuz mekanlara ulaşmanız dileğiyle.


  Sevgiler


  Evren GÜMÜŞ
  onlineyapımarketim.com
  Ekli Thumbnails Ekli Thumbnails tan-t-m.gif  

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 26-08-2011, 04:46 PM
 2. Sünnet ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
  mopsy Tarafından Anne Baba ve Çocuklar Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 08-04-2010, 08:11 AM
 3. Müminlerin dikkat etmesi gereken hususlar
  mopsy Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-06-2009, 08:46 PM
 4. Avcılıkta dikkat edilecek hususlar
  dogangunes Tarafından Avcılık Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-01-2008, 01:24 PM
 5. Gelin Ayakkabısını Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar;
  dogangunes Tarafından Evlilik ve Aile Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-10-2007, 01:29 AM
Yukarı Çık