Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Ping

Bilgisayar ve İnternet Kategorisi Adsl Network Ağlar Forumunda Ping Konusununun içerigi kısaca ->> Merhaba, Ben 1 mbps internet kullanıyorum, bunu 8 mbps'ye çıkarmam online oyunlardaki ping değerini etkiler mi veya ne kadar etkiler, ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  8

  Ping


 2. #2
  - Çevrimiçi
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742
  Online oyun oynayanlar için ping değeri bilgisayarınızla server arasındaki iletişime bağlıdır. Ping in de düşük olması için 0 a inmeyecek belki ama düşük rakamda olmasını sağlayacaktır. Öncelikle Defrag (Disk Birleştirme) yaparak başlayabilirsiniz. Bilgisayarınızda harddiski kaç bölüme ayırdıysanız hepsine yapılması gerekir. Bundan sonra yapılacak şey: bilgisayarınızın ve internet bağlantınızın optimize edilmesinde.

  Bilgisayarın optimize edilmesi için sistem başlangıcında gereksiz olarak çalışan bazı hizmetlerin kapatılması.

  İnternet bağlantısının optimize edilmesi de bağlantı hızınıza bağlı olarak HTTP 1.0 (standart değer 2) ve HTTP 1.1 in (standart değer 4) bu değerleri iki katına veya 4 - 8 veya 10 - 10 yapabilirsiniz. Bunlardan en önemlisi ise MTU değeri, veri transfer hızınızı belli eder. Bu değerinde standardı 1500'dür ama siz bunu 1492 olarak ayarlarsanız, verimi çok iyi bir şekilde alabilirsiniz. Bunlara bağlı olarak da RWIN değeri 30492 olabilir. TTL değerinin de 128 Servers olmasına dikkat edin.

  Bağlantınızın optimizasyonu ve istediğiniz rahatlıkta sörf yapabilmeniz için (tabi Türk telekomun bazı aksaklıkları olmadığı takdirde) cFos Speed adlı programı kullanmanızı öneririm. Bu program o anda birincil olarak hangisini kullanıyorsanız veya hangi duruma göre ayarlanmışsa ona öncelik vererek normalden çok hız sağlar. Yani tam olarak anlatmak gerekirse programın ayarlar bölümünden FlashGet ten a dosya indirmeye yüksek öncelik verdiğinizi varsayalım. İnternetle ilgili birçok iş yapsanız dahi dosyayı size gönderen serverda bir sorun olmadığında yüksek indirme değerlerine ulaştırır. Oyunlar bölümünde oynadığınız oyun yer alıyor ise bunu yüksek önceliğe ayarlayın. Bunu regeditten de ayarlayabilirsiniz.

  cFos Speed için Link
  cFos Software GmbH

  İkinci olarak önereceğim progr***** ise manuel olarak ayarlama yapabileceğiniz Dr. TCP. Linki de bu;
  DrTCP windows tcp tuning and tweaking - dslreports.com


  Programla ilgili açıklamalar da bu linkte yer alıyor.
  Programı, Program - Adsl Ayarları

  Üçüncü adım, bilgisayarınızda temizlik yapmanız. Windows klasörü altında bulunan Prefetch klasörünü temizleyin. Temp klasörünü boşaltın.


  Ping : Erişim Süresi: Bir veri pakedinin oyun sunucusu ile bilgisayarınız arasındaki gidişi ile geri dönüşü arasında geçen zamandır. Oyunlarda "Latency", "Ping" şeklinde ifade edilir. Birimi milisaniye "ms"'dir, 1 milisaniye bir saniyenin 1/1000'idir. Ne kadar düşük ise (0'a yakın) o kadar iyidir.


  Not: Bahsi geçen bağlantı optimizasyonu 1024 KBps ile ilgilidir.

  alıntıdır

Benzer Konular

 1. Güncel Ping Servisleri
  YukseLL Tarafından Google Optimizasyon Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 08-01-2015, 04:31 PM
 2. WordPress Güncel Ping Listesi
  dogangunes Tarafından Wordpress Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-10-2012, 08:35 AM
 3. wordpress otomatik ping eklentisi
  YukseLL Tarafından Wordpress Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-01-2012, 11:31 AM
 4. Ping Nedir?
  EMRE Tarafından Adsl Network Ağlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-11-2006, 04:34 PM
Yukarı Çık