Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4

Telefonsuz adsl dönemi!..

Bilgisayar ve İnternet Kategorisinde ve Adsl Network Ağlar Forumunda Bulunan Telefonsuz adsl dönemi!.. Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> TELEFONSUZ ADSL DÖNEMİ!.. Telekom CEO’su, ADSL için telefon zorunluluğunu ortadan kaldıran bir model üzerinde çalıştıklarını söyledi. Türk Telekom CEO’su Paul

 1. #1
  SAHARAY
  Misafir..

  Post Telefonsuz adsl dönemi!..

  TELEFONSUZ ADSL DÖNEMİ!..

  Telekom CEO’su, ADSL için telefon zorunluluğunu ortadan kaldıran bir model üzerinde çalıştıklarını söyledi.

  Türk Telekom CEO’su Paul Doany, ADSL hizmetinden yararlanmak için telefon aboneliğinin gerekmesi konusunda “Önümüzdeki yıl çıplak ADSL’den söz etmeye başlayacağız” diye konuştu.


  Ankara Bilişim Muhabirleri Topluluğu ile bir araya gelen Doany, şehiriçi lisans yönetmeliğinin yayınlanması ile birlikte pazardaki rekabetin artması konusunda değerlendirmelerde bulundu. Sabit telefonda rekabetin UMTH lisansları ile çoktan başlamış olduğunu belirten Doany, internette vergilerin indirilmesiyle birlikte alternatif internet servis sağlayıcılara (ISS) yönelik fiyat avantajları sunacaklarını dile getirdi.


  Alternatif ISS’lere yönelik paylaşımlı ve tam hat fiyatlarının belirlenmesini beklediklerini belirten Doany, ADSL için telefon zorunluluğunun ortadan kalkabileceği bir modeli gündeme getirdi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) fiyat üzerinde çalıştığını kaydeden Paul Doany, “Önümüzdeki yıl çıplak ADSL modeli üzerinde konuşmaya başlayacağız. Ama fiziksel hat maliyetinin çıkarılması lazım. Bununla ilgili rakam veremiyorum. Ama belli olduktan sonra bu model gündeme gelecektir” dedi.


  ÖDEME GÜÇLÜĞÜ ÇEKENE ÖZEL TARİFE


  Erişim açığı konusuna da dikkat çeken Paul Doany, bu açığın kapatılması için yeni dönemde sosyal tarifeleri devreye sokacaklarını, ödeme güçlüğü çeken 1.5 milyon civarındaki müşteriye özel avantajlı tarifeler sunacaklarını dile getirdi. Sabit ücretin kaldırılması yönünde bir çalışma olup olmadığı yönündeki bir soruyu da yanıtlayan Doany, önümüzdeki dönem müşterilerin sabit ücret ödemeye devam etseler bile karşılığında çok daha yüksek değerde iletişim imkanına sahip olacağını açıkladı.


  kaynak

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Üye Numarası
  22816
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  42
  Mesaj
  587
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2923

  Cevap: Telefonsuz adsl dönemi!..

  Valla iyi olur,32 telefon,27 internet,50 cep derken...cep delik cepken delik haberimiz yok

 3. #3
  SAHARAY
  Misafir..

  Cevap: Telefonsuz adsl dönemi!..

  ADSL KULLANICILARINA MÜJDE!..

  Milyonlarca ADSL kullanıcısının merakla beklediği karar sonunda açıklandı...

  Tüketici Hakları Merkezi (TÜ-MER) Hukuk Komitesi Başkanı Faruk Hançer, tüketicilerin, ADSL kullanmak için ayrıca bir telefon numarası almak ve sabit ücret ödemek mecburiyetinde bırakılamayacağını kaydetti.

  Hançer, yaptığı yazılı açıklamada, İzmir 2. Tüketici Mahkemesinin ADSL hizmeti alabilmek için sabit telefon hattı almak zorunda bırakılan ve bugüne kadar hiç görüşme yapmadığı halde kendisine ücret tahakkuk ettirilen bir vatandaşın başvurusu üzerine tarihi bir karara imza attığını belirtti.


  Uzun süredir tartışmalara neden olan bu uygulamanın mahkemenin emsal kararı ile son bulacağını ifade eden Hançer, bu kararın, sadece ADSL hizmeti satın almak isteyen tüketiciler için ayrıca bir telefon hattı alma ve sabit ücret ödeme zorunluluğunu ortadan kaldıracağını bildirdi. Mahkemenin söz konusu kararda, tüketiciyi talebinde haklı bulduğunu ve 'ADSL hizmeti ile birlikte verilen telefon hizmeti için hiç görüşülmese bile sabit ücret ödenmesi gerektiği, sabit telefon hizmeti ile internet erişimi için ADSL hizmetinin teknik olarak ayrı ayrı sunulmasının yani birbirinden bağımsız olarak hizmet verilmesinin mümkün olduğu' ibaresine yer verdiğini dile getiren Hançer, 'Dolayısıyla Türk Telekom ve TTNET, mahkeme kararı ile haksız olduğu ortaya çıkan bu uygulamadan bir an önce vazgeçmelidir' görüşünü savundu.


  Benzer durumda olan tüketicilerin, emsal olan bu mahkeme kararı ile öncelikle Türk Telekom müdürlüklerine başvurarak yalnızca ADSL aboneliğinin devamını, sabit hattının iptalini talep edebileceklerini belirten Hançer, tüketicilerin, olumsuz cevap veren Telekom Müdürlüğü işlemlerine karşı, Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerine bu kararı emsal göstererek sabit hattın iptali, ADSL aboneliğinin devamı için dava açabileceğini kaydetti.

  kaynak

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Üye Numarası
  38153
  Mesaj
  3
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  10

  Cevap: Telefonsuz adsl dönemi!..

  Ülkemizde kanunlar ve mahkeme kararları çiğnenmek içindir.Yasaları ve mahkeme kararlarını kim takar. Yüce mahkemelerimiz işleri anında halleder.Yargı kararları daima güçlüden yana çıkar.Enson örnek petrol dagıtım şirketlerine kesilen cezaları danıştay durdurdu.Daha öncede cep telefonu şirketlerinin aldıkları sabit üçretlerin haksız olduguna hükmeden bir mahkemenin kararı sanırım yargıtayda yada bir üst mahkemede bozuldu gerekce operatörler telefonları takip ediyorlarmış.Bir başka örnek dinç bilgin davası zaman aşımına ugradı.enson örnek ergenekon davası:Güçlü olanlar yaşlılık vaya hastalık bahanesiyle Bir bir tahliye ediliyor.Hatırlanırsa cavit çağlar ve dinç bilgin tahliye oluncaya kadar hastalık bahanesiyle hastanede yattılar.Tahliye olunca birden bire iyileştiler.Bu mahkemenin kararıda yakında bozulur.Rekabet olmayınca fiyatların düşmesi mümkün degil. Telekom rakip gibi görünen firmalara rakip olmayın ulufenizi alın diyor. Yani diğer firmalara kendi bayiliğini yaptırıyor. Fiyatları karşılaştırdığınızda arada bir liralık bile bir fark yok.İnternetin ucuzlaması için yabancı bir fimanın uydudan dierk baglantı saglayan bir sistemi devreye sokması gerek.Yada makamından bu durumları seyreden sayın ulaştırma bakanının degişmesi gerek. Çünkü sayın bakan hiç bir alternatif üretmiyor sıfatına uygun olarak sadece bakıyor.Kablo nete gelince adını degiştirip reklam verince hizmet verdiklerini sanıyorlar.Hizmet reklamla degil yatırımla olur .Acaba kaç metre kablo döşediler?Kablo yerine reklam döşüyorlar ;maksat dostlar kazansın.

Benzer Konular

 1. ADSL Hızlandırıcı
  Bay X Tarafından Adsl Network Ağlar Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 01-09-2008, 09:27 AM
 2. Adsl Hız Testi
  YukseLL Tarafından Adsl Network Ağlar Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 27-08-2007, 03:48 PM
 3. ADSL ile Tam Gaz!
  dogangunes Tarafından Adsl Network Ağlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-08-2007, 11:08 PM
 4. ADSL Limit 1.0
  YukseLL Tarafından Adsl Network Ağlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-10-2006, 11:10 PM
 5. ADSL nedir?
  YukseLL Tarafından Adsl Network Ağlar Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 26-10-2006, 10:00 AM
Yukarı Çık