Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

ADSL de farklı abonelik ücretleri Yargıtaydan döndü

Bilgisayar ve İnternet Kategorisinde ve Adsl Network Ağlar Forumunda Bulunan ADSL de farklı abonelik ücretleri Yargıtaydan döndü Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> ADSL abonelerini sevindirecek karar bu kez mahkemeden geldi. Yargıya taşınan farklı abonelik ücretinde, mahkeme tüketiciden yana kararını verdi. Yargı kararı ...

 1. #1
  SMN
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye SMN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Nerden
  Sinop
  Mesaj
  918
  Blog Mesajları
  21
  Rep Gücü
  162

  Post ADSL de farklı abonelik ücretleri Yargıtaydan döndü

  ADSL abonelerini sevindirecek karar bu kez mahkemeden geldi. Yargıya taşınan farklı abonelik ücretinde, mahkeme tüketiciden yana kararını verdi. Yargı kararı emsal olacak.

  TÜRK Telekom (TTNet A.Ş.)'nin internet kullananlara sağladığı ve mahkemeye yansıyan farklı ADSL abonelik ücreti, tüketici lehine sonuçlandı.

  TTNet A.Ş.'nin ADSL abonelik ücretlerini iki senelik sözleşme yaparak 29.00 YTL.den almakta iken, yeni abonelere ücreti 14.99 YTL.ye indirmişti.

  Yüksek ücret ödememek için eski aboneliklerini iptal ettirmek isteyen kişilerden, imzalanan sözleşmeye dayanarak iki seneden arta kalan ayların ücretini de yüksek tarifeden alması üzerine Hukukun Egemenliği Derneği Akyüz, Türk Telekom aleyhine açtığı davada, Hakem Heyeti'nin ‘Eski abonelerin ileriye yönelik olarak hiç bir ödeme yapmaksızın, aboneliklerini iptal edebilecekleri’ yolunda karar verdiğini ifade etti.

  İŞTE SEVİNDİREN GELİŞME

  Bu durumda eski aboneler, ileriye yönelik olarak hiç bir ödeme yapmaksızın aboneliklerini iptal edebilecek ve yeni tarife üzerinden düşük ücretle yeniden abone olabileceklerdir.

  Abonelik sözleşmesine taraf olan tüketiciler, isteklerini satıcıya yazılı olarak bildirmek kaydıyla aboneliklerine tek taraflı olarak son verebilirler. Satıcı, tüketicinin aboneliğine son verme isteğini, yazılı bildirimin kendisine ulaştığı tarihden itibaren en geç 7 gün içinde yerine getirmekle yükümlüdür.

  SÜRELİ YAYINLARDAKİ DURUM

  Süreli yayınlarda ise bu işlem, yayının türüne göre değişen sürelerde veya en geç bildirimden sonraki ilk yayın tarihinde yapılmalıdır. Satıcı, abone ücretinin geri kalan kısmını hiçbir kesinti yapmaksızın onbeş gün içinde iade etmekle yükümlüdür. İki senelik sözleşmeye dayanarak ilerideki aylar için hiç bir ücret talep edilemeyecektir.

  AA

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Mesaj
  6
  Rep Gücü
  11

  Cevap: ADSL de farklı abonelik ücretleri Yargıtaydan döndü

  işim gücüm yok iptal ettircem sora tekrar açtırıcam madem öyle bi iyilik yapıcak bütün aboneler belli bi süre yarı fıyatına kullansın

Benzer Konular

 1. Tüketiciler artık abonelik sözleşmelerini cezasız feshedebilecek.
  YukseLL Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-08-2014, 11:08 AM
 2. Tanrı Geri Döndü
  mopsy Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 8
  Son mesaj: 02-12-2011, 08:08 PM
 3. 94 yıl sonra döndü
  mopsy Tarafından Resim Heykel Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 17-11-2011, 03:15 AM
 4. Muayene Ücretleri Düşürüldü
  Gül@y Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-10-2008, 12:22 PM
 5. 7 farklı tarz, 7 farklı salon
  Nil@y Tarafından Ev Dekorasyonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-12-2007, 09:16 AM
Yukarı Çık