Windows 7 otomatik güncelleştirmeler yüklenmesinin ardından çıkan Windows güncelleştirmelerinin etkin olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor mesajlarından kurtulmak için bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz..

Bu uyarı penceresini kapatmak için Yerel Gurup İlkesi Yöneticisi’nden “Oturum açmış kullanıcılarda zamanlanan otomatik güncelleştirme yüklemeleri için otomatik yeniden başlatmak yok” bölümünü kullanacağız.
Zamanlanan yüklemeyi tamamlamak için Otomatik Güncelleştirmeler’in bilgisayarın yeniden başlatılmasına neden olmak yerine oturum açan herhangi bir kullanıcı tarafından yeniden başlatılması gerektiğini belirtir.
Durum Etkin olarak ayarlıysa, bir kullanıcı zamanlanan bir yükleme sırasında bilgisayarda oturum açtıysa, Otomatik Güncelleştirmeler bilgisayarı otomatik olarak yeniden başlatmaz. Bunun yerine Otomatik Güncelleştirmeler kullanıcının bilgisayarı yeniden başlatması için uyarır.
Güncelleştirmelerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızın yeniden başlatılması gerektiğine dikkat edin.
Durum Devre Dışı ya da Yapılandırılmadı olarak ayarlıysa, Otomatik Güncelleştirmeler yüklemeyi tamamlamak için bilgisayarın 5 dakika içinde otomatik olarak yeniden başlatılacağını kullanıcıya bildirir.
Not: Bu ilke yalnızca Otomatik Güncelleştirmeler, güncelleştirmelerin zamanlanmış yüklemesini yapacak şekilde yapılandırıldığında geçerlidir. “Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır” ilkesi devre dışıysa, bu ilkenin hiçbir etkisi olmaz.
Başlat’ ı tıklayın.
Programları ve dosyaları ara bölümüne gpedit.msc yazın ve Enter basın…
Bilgisayar Yapılandırması / Yönetim Şablonları / Windows Bileşenleri / Windows Update bölümünden “Oturum açmış kullanıcılarda zamanlanan otomatik güncelleştirme yüklemeleri için otomatik yeniden başlatmak yok” bulun…

“Oturum açmış kullanıcılarda zamanlanan otomatik güncelleştirme yüklemeleri için otomatik yeniden başlatmak yok” çift tıklayın..
Etkin’ i seçin.
Tamam ile pencereyi kapatın.
Artık güncelleştirmeden sonra bilgisayarı yeniden başlat uyarısı çıkmayacak..


iyiblogcu.com