Masa üstünde kullandığımız geri dönüşüm kutusunun standart görünümü bazen kullandığımız temalara uymamaktadır.
Bazı kullanıcılar geri dönüşüm kutusunu gizlerler bazı kullanıcılar ise ara sıra geri dönüşüm kutusunun simgesini değiştirir.
Ancak 7'de ve vista'da bu simge ile ilgili bir problem yaşanmakta. Geri dönüşüm kutusunun simgesi değiştirildiğinde ve eğer geri dönüşüm kutusu boş ise bir dosya/klasör silindiğinde seçtiğimiz geri dönüşüm kutusu dolu simgesi gözükmemekte, eğer geri dönüşüm kutusu dolu ise boşalttığımızda da geri dönüşüm kutusu boş simgesi gözükmemektedir. İşte aşağıda ki yöntem ile bu sorunu çözüyoruz.

* Kullanmak istediğimiz simgeleri seçip belirli bir yere örneğin %SystemRoot%\Resources\Themes\Recyclebin\ adresine koyalım. İsimlerini de örneğin boş için full.ico dolu için void.ico olarak değiştirelim.

* Başlat düğmesine tıklayarak çalıştır'dan regedit programını çalıştıralım
* Aşağıda ki adresi kayıtlardan bulalım

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\DefaultIcon

* Ardından sağ tarafta ki (Varsayılan), empty ve full değerlerini aşağıdaki şekilde örneğimize uygun olarak değiştirelim. Yani kullanmak istediğimiz simgelerin adreslerini yazalım.

(Varsayılan)=%SystemRoot%\Resources\Themes\Recycle bin\void.ico,0
empty=%SystemRoot%\Resources\Themes\Recyclebin\voi d.ico,0
full=%SystemRoot%\Resources\Themes\Recyclebin\full .ico,0

* Kullanmak istediğimiz simgenin adı ve uzantısından sonra ki virgül ve sıfırı yazmamız zorunlu yoksa yöntem işe yaramıyor.

* İşlemler bu kadar, bir dosya/klasör silip ardından boşaltarak geri dönüşüm kutusu simgesini deneyebilirsiniz