AirDrop Nasıl Kullanılır?,AirDrop Nedir? ,AirDrop Ne İşe Yarar?,AirDrop Hangi Cihazlarda Kullanılır?

AirDrop Apple Tarafından geliştirilmiş , Apple Cihazları ile Resim , Fotoğraf , Video , Konum ve Web sitesi bilgileri paylaşmak için geliştirilmiş bir özelliktir.Bu paylaşımı yapabilmek için İphone 5 ve üstü , İpad 4. nesil ve üstü , İpad mini , İpad touch ve 5.nesil üstü cihazların olması gerekir.

AirDrop özelliğini kullanabilmek için öncelikle cihazınızın bluetooth ve wi-fi özelliğini açık konuma getirin. İçeriği kişilerinizle paylaşmak için iCloud hesabınıza giriş yapın.AirDrop'u açıp kapatmak kimlerle içerik paylaşabileceğinizi öğrenmek için Denetim Merkezini kullanın.Denetim Merkezini görüntülemek için ekranınızı aşağıdan yukarıya doğru kaydırın.AirDrop'a dokunun. Şu seçeneklerden birine dokunun; Kapalı (AirDrop kapalı), Sadece Kişiler (Cihazınızı sadece kişileriniz görebilir), Herkes (Cihazınızı AirDrop kullanan yakınınızdaki tüm cihazlar tarafından görülür)

AirDrop İle İçerik Paylaşma
-Paylaşmak istediğiniz içeriğe dokunun.
-Paylaş veya öğesine dokunun.
-İçerik paylaşmak istediğiniz Airdrop kullanıcısına ya da Apple cihazına dokunun.
-İçerik paylaşımı başladığında alıcı cihaz bir uyarı alır, kabul et butonuna dokunarak içerik paylaşılır.

Not: Sadece kişiler paylaşımı yapıyorsanız ve yakınınızda bir kullanıcıyı bulamıyorsanız her ikinizinde iCloud hesabına giriş yaptığınızı kontrol edin. Yakınınızdaki kullanıcıyı halan bulamıyorsanız AirDrop'u herkes olarak ayarlamayı deneyin.