Tema yükleme işlemini yapabilmek için telefonunuzun Jailbreakli olması gerekiyor. Cihazınız JB işlemli ise aşağıdaki adımları uygulamaya devam ediniz. Aksi halde bu işlemleri uygulayamazsınız...

Adım 1: Iphone Cydia uygulamasından Winterboard uygulamasını indiriniz. Eğer yüklü ise bu adımı geçebilirsiniz.

Adım 2: Düzgün kurulum işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekmektedir. Yeniden başlatmak için Power düğmesine basılı tutup kapat yazısı gelmesini bekleyip telefonu kapatıp yeniden power tuşu ile açmanız gerekemektedir.

Adım 3: Aşağıdaki programı bilgisayarınıza kurunuz. Windows için: Iphone Browser indir. Mac için: Ifuntastic indir. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Iphone Browserı (windows) veya Ifuntastic(Mac) kurulumunu gerçekleştiriniz. Kurulum işleminden sonra telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın ve ardından kurmuş olduğunuz programı çalıştırınız.

a. Windows için Iphone Browser: Üst menuden "Goto Location"a tıklayın. Açılan menuden "WinterBoard Themes"e tıklayın. Bu işlem sizi Iphone'unuzun winterboard klasörüne yönlendirecektir. İşte indirmiş olduğunuz temaları bu klasör içerisine atacaksınız.

b. Mac için Ifuntastic: Programın sol tarafından "Winterboard Themes" düğmesini bulup tıklayın. Bu işlem sizi Iphone'unuzun winterboard klasörüne yönlendirecektir. İşte indirmiş olduğunuz temaları bu klasör içerisine atacaksınız.

Adım 4: Iphone teması indirme ve yükleme.

a. İndirmiş olduğunuz temanın zip yada rar klasörünü açıp içerisinden çıkan dosyaları kopyala yapıştır yöntemi ile iphone içerisindeki winterboard klasörüne ekleyin.

b. Bu işlemden sonra yapmanız gereken telefonunuz içine kurduğumuz winterboard uygulamasından yeni eklenen temamızı aktif hale getirmeniz. Aynı şekilde temayı iptal etmek isterseniz winterboard üzerinden temaya deaktif hale getirebilirsiniz.