Bada ortamıdna sadece yabancı yazılımcılar değil türk yazılımcılarda kendini göstermeye başladı. Haber sitelerinin kurumsal olarak firmalara yaptıklarının yanında türk yazılımcıların bireysel uygulamalarıda yavaş yavaş çoğalmaya başladı. Şimdi karışık olarak bir kaç uygulamaya göz atalım ;

1 - Uçak Bileti ;

Uçak Bileti Uygulaması, Türkiye’nin ilk yurtiçi mobil uçak arama motorudur. Uçak Bileti uygulaması ile tüm iç hat uçuşları karşılaştırmalı olarak, anlık güncel bilet fiyatlarıyla görüntülenebilmektedir. Sorgulama sonuç sayfası üzerinde bilet satın alma veya rezervasyon için havayollarını direk arayabilir veya havayolu firmalarının satın alma ekranlarına geçip işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz.


2 - Anadolu Ajansı Milli Piyanyo

Bu uygulama ile 10 Numara, Şans Topu, Süper Loto, Sayısal Loto, Milli Piyango şans oyunlarının sonuçlarına açıklandığı anda ulaşabilirsiniz.
3 - Nagivasyon Programı ( Ndrive )4 -Pusula Programı5 - Hava Durumu ;
Türkiye'de ki tüm şehirlerin 4 günlük hava durumu tahminlerini cep telefonunuzdan her an öğrenebileceğiniz denizdurumu.com'un geliştirdiği bir uygulamadır.
Şehrinizi kaydedip dilediğiniz sıklıkta güncelleme yaparak hava durumu tahminlerine ulaşabilirsiniz. Bu uygulama Türkiye'de Samsung cep telefonu kullanıcılarına en güncel hava durumu bilgisi sunmayı hedeflemektedir. Kullanım, internet bağlantısı gerekmektedir.

Wi-Fi yada 3G / Edge bağlantıları ile uyumlu olarak çalışmaktadır. Kaynak olarak denizdurumu.com webservis kullanılmaktadır. Denizdurumu.com Türkiye deniz ve şehirlerindeki hava durum tahminlerinin ücretsiz olarak sunulduğu bir servistir.

kaynak:mertkanelpeze