Android Auto Nedir?,Android Auto indir,Android Auto Ne İşe Yarar?

Google tarafından geliştirilen Android Auto uygulaması otomobil sürücülerine yolda seyir halindeyken ihtiyaç duyabilecekleri en güncel ve en doğru bilgiyi sunan bir akıllı telefon uygulaması. Yoldayken güzergahınızda meydana gelen trafik kazalarını, trafik yoğunluğu, yol çalışmaları gibi önemli bilgileri otomobilinizle birlikte çalışan Android Auto akıllı telefon uygulaması ile elde edebileceksiniz.Kullanıcının gözünü yoldan ayırmaması için kontroller sesli veya direksiyon üzerinden sağlanabiliyor.

Android Auto Nasıl Kullanılır ?
Android Auto uygulamasını kullanabilmek için öncelikle otomobilin bu uygulamayı destekleyecek teknik donanıma sahip olması gerekiyor.

Android Auto uygulamasını indirmek için öncelikle Google Play mağazasında oturum açarak arama çubuğuna “Android Auto” yazarak programı buluyoruz. Programı indirip telefonumuza kuruyoruz. Kurma işlemi bittikten sonra Bluetooth bağlantısı ile araç ve uygulamasını senkronize ediyoruz.

Telefonla konuşma gibi ana işlevlerin yanında müzik oynatıcısından haritalara kadar pek çok uygulamayı da bu ekran üzerinden sürücüye bağlamayı amaçlayan Android Auto yazılımı, ayrıca sesli kontrol sistemi ve sesli yanıt sistemi ile sürücülerin yola olan dikkatlerini kaybetmeden her işlemi yerine getirebilmesini sağlıyor.

Android Auto iNDİR