Fizy, kullanımı son derece basit ve pratik olan online bir müzik kutusudur. Yerli veya yabancı, dilediğiniz her türlü müziği kolayca dinleyebilirsiniz.

Uygulamayı açtığımız gibi karşımıza bir fizy yazısı geliyor. İngilizce bir uyarı çıkıyor ve dont show again diyerek uygulamaya giriş yapıyoruz. Uygulamanın sağ üst kısmında bulunan Login Here butonuna tıkladığınız zaman mevcut fizy üyeliğiniz ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Veya kendinize yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Ana giriş ekranının ortasında bulunan arama bölümüne aramak istediğiniz şarkıyı yazıp arama yapabilirsiniz. Alt kısımda yer alan about butonu uygulama ve üreticileri hakkında bilgiler veren bir alana götürüyor sizi. Help butonuda yardım alanına götürmekte.

Müzik arama ve dinleme bölümlerine gelirsek, aramak istediğimiz şarkıyı arama kısmına yazarak play butonuna basıyoruz. Biraz beklettikten sonra aradığımız içeriğe dair tüm müzik dosyalarını karşımıza çıkarıyor.

Dinlemek istediğiniz müziğe tıkladığınız zaman yine biraz bekletiyor ve müzik dinleme sayfasına gidiyorsunuz. Bu kısımda altta bulunan butonlardan bahsedelim;

+ İşareti:
Şarkıyı giriş yaptığınız profilinize favori olarak kaydedebiliyorsunuz.

Geri Butonu: Aradığınız sanatçıya dair şarkılardan bir öncekine geçiş yapıyorsunuz.

Play/Stop Butonu: Dinlediğiniz şarkıyı durdurup tekrar çalabileceğiniz buton.

İleri: Geri butonunda olduğu gibi bu butonda aradığınız sanatçıya dair şarkıların bir sonrakine geçiş yapıyor.

Uygulamanın kullanımı bu kadar kolay. Uygulamanın en güzel özelliği, bir müziği arka planda çalabiliyorsunuz. Yalnız internet bağlantısı gerektiriyor. Bunun sebebi müzikleri internet üzerinden arayarak size getiriyor. Uygulamanın tek olumsuz özelliği, İngilizce olması. Android geliştiricilerinin yakın zamanda Fizy’nin Türkçe versiyonunu çıkaracağını düşünüyoruz. Güle güle kullanın.

Google Play Fizy uygulaması indirmek için tıkla