Telefon Ekranını Otomatik Açıp Kapatın ,Gravity Screen

Tuş kilidi eskide kaldı! Gravity Screen ile akıllı telefonunuz onu ne zaman kullanıp ne zaman kenara koyduğunuzu anlıyor ve ona göre otomatik olarak açılıp kapanıyor.

Birçoğumuzun başına gelmiştir; cep telefonunu arka cebe koyarken tuşları kilitlediğinizi sanarsınız ve o sırada istem dışı bir çağrı yapılır. Karşı taraf "Alo, alo!" diye yırtınırken siz giden dakikalardan habersiz ay sonu "bu fatura nasıl bu kadar şişiyor" ya da "bedava dakikalarım ne ara tükendi" diye ah edersiniz. Android için geliştirilen Gravity Screen bu gibi talihsizliklerin önüne geçiyor.

Cihazınızda bulunan (başta kamera olmak üzere) sensörleri kullanan bu ücretsiz Android uygulaması, telefonunuzu ne zaman cebinize koyduğunuzu anlıyor ve siz kilitlememiş olsanız da ekranı otomatik olarak kapatıyor. Cebinizden çıkardığınızda ise telefon ekranı tekrar devreye giriyor.

Aynı şekilde, masaya veya bir başka yüzeye telefonu yüz üstü (ekranı alta gelecek şekilde) yerleştirdiğinizde, telefonun ekranı devre dışı kalarak bir yandan pil tasarrufu sağlarken, diğer yandan istenmeyen aramaların önüne geçiliyor.

Telefonunuzu masaya ekranı yukarı gelecek şekilde koydunuz ve bir süre sonra ekran kapandı. Telefonu elinize aldığınızda da Gravity Screen hareketi algılıyor ve cihazı otomatik olarak aktif hale getiriyor. Benzer şekilde uzun bir yazı okurken cihazın ekranı otomatik kararmaya başladığında, çok küçük hareketlerle telefonunuzun ekran ışığının yeniden parlamasını sağlayabilirsiniz.Uygulamayla ilgili açı ayarlamaları ve ne zaman kullanılıp, ne zaman kullanılmayacağı ile ilgili atamaları yapmak oldukça kolay. Ücretsiz olarak Google Play'den indirebileceğiniz uygulamanın bir de 4 TL ücretli sürümü bulunuyor. Bu sürümde ekranı otomatik olarak aktif hale getirmek için 15 dakikalık zaman sınırlaması bulunmazken, ayrıca ileri seviye bazı ayarlamalar da gerçekleştirilebiliyor.

Ücretsiz indirmek için tıklayın.

shiftdelete