Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Android 4.0 ipuçları

Cep Telefonu Programları Kategorisi Android işletim sistemi Forumunda Android 4.0 ipuçları Konusununun içerigi kısaca ->> Cebinizi veya tabletinizi Android 4.0'a yükselttiyseniz bu ipuçlarını öğrenmeden geçmeyin! Son uygulamalar ve tarayıcı sekmeleri Android 4'deki en önemli yeniliklerden ...

 1. #1
  - Çevrimiçi
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Android 4.0 ipuçları

  Cebinizi veya tabletinizi Android 4.0'a yükselttiyseniz bu ipuçlarını öğrenmeden geçmeyin!

  Son uygulamalar ve tarayıcı sekmeleri

  Android 4'deki en önemli yeniliklerden bir tanesi, son kullanılan uygulamalar görünümü. Android 4 güncellemesiyle beraber giriş düğmesini basılı tuttuğunuzda son kullandığınız uygulamaların bir listesine ulaşabiliyorsunuz. Yeni cihazlarda ise bu işleve yönelik bir düğme bulunabiliyor.

  Bu görünümde son kullandığınız tüm uygulamaların küçük ön izlemelerini görüyorsunuz. Son uygulamalar görünümünü istediğiniz zaman çağırmanız mümkün. Bu listedeki uygulamalara uzun dokunarak uygulamayı listeden kaldırabilir veya uygulama hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Klasör oluşturma


  Yeni bir klasör oluşturmak için bir uygulamanın simgesini diğer bir uygulmanın simgesinin üzerine sürüklemeniz yeterli. Klasörlerin içerisindeki simgeleri taşımanız ve yeniden sıralamanız da oldukça kolay.

  Not: Bu özellik "stok" Android 4.0'da mevcut, ancak üreticilerin sağladığı farklı arayüzlerde çalışmayabilir.

  Kişiler


  Kişiler, Android 4.0 ile daha önemli bir hal alıyor. Kişilerinizi Facebook ile eşitleyerek son durum güncellemelerini alabilirsiniz.

  Bir dosya yöneticisi indirin  Telefonunuza indirdiğiniz dosyaları rahatlıkla yönetebilmeniz için bir dosya yöneticisi uygulaması yüklemenizi öneriyoruz.

  Size tavsiye edecğimiz uygulama ise Astro File Manager. Bu uygulama ile yüklü uygulamalarınızı SD kartınıza taşımanız dahi mümkün.


  Telefon Ayarları


  Telefon ayarları, Android 4.0'da artık Ayarlar bölümünde bulunmuyor. Sesli posta ve çağrı yönlendirme gibi ayarlar, çevirici uygulaması yoluyla etkinleştiriliyor.

  İndeks widget'ı


  Android 4 ile beraber widget'ları ana ekranınıza yerleştirmeden önce nasıl görüneceklerini görebiliyorsunuz. Böylece doğru widget'ı seçmek, şans oyunu olmaktan çıkıyor.

  GPU işleme ve geliştirici araçları  Android 4'deki geliştirici seçenekleri, bazı kullanıcıların işine yarayabilecek özel işlevler sunuyor.

  GPU rendering'i etkinleştirerek her durumda performans artışı sağlamanız mümkündür. Zira bu durumda grafik işlemciniz de günlük görevlerde yardımcı olacaktır.

  Veri yönetimi  Google, Android 4.0'ı kapsamlı bir veri aktarımı yöneticisiyle donatmış. Bu sayede ne kadar veri aktarımı yaptığınızı her zaman izleyebiliyor, sınırlara yaklaştığınızda uyarı alabiliyorsunuz.

  Uygulamayı geri iade etme  Android 4'te de yeni satın aldığınız bir uygulamayı 15 dakika içinde geri iade ederek paranızı geri alabiliyorsunuz. Play Store'da uygulamayı kaldırma komutunu vermeniz yeterli.

  15 dakikalık süreyi aştığınızda uygulamanın geliştiricisine başvurabilirsiniz. Ciddi uygulama geliştiricileri, e-posta adreslerini Play Store'da her zaman veriyorlar.

  Ekran görüntüsü alma  Android 2.3'de basit bir ekran görüntüsünü almanın çok kolay bir yolu yoktu. Android 4'de ise güç düğmesini ve ses kısma düğmesini basılı tutarak kolaylıkla ekran görüntüsü alabilirsiniz.

  Galaxy S III kullanıyorsanız, sağ elinizin dış tarafını ekranın üzerinden sola doğru çekerek anında ekran görüntüsü alabilirsiniz.

 2. #2
  - Çevrimiçi
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742
  Yeni zil sesleri oluşturun  Android 4'de Ringtones klasörünü göreceksiniz (yoksa oluşturabilirsiniz). Bu klasöre yerleştireceğiniz tüm ses dosyalarını zil sesi olarak seçebilirsiniz.

  Wi-Fi durumu  Android 4'de Wi-Fi üzerinden veri gönderilip gönderilmediğini simgesine bakarak anlayabiliyorsunuz. Wi-Fi simgesi üzerindeki siyah aşağı ok simgesi, bir indirmenin etkin olduğunu, yukarı ok ise bir gönderme işleminin etkin olduğunu gösteriyor.

  Otomatik kısayollara engel olma  Her yeni uygulama indirdiğinizde Android, giriş ekranınızda bu uygulamanın bir kısayolunu oluşturacaktır. Bu ayarı Play Store ayarlarından değiştirmeniz ve kapatmanız mümkün.

  Kamera seçenekleri  Android 4, fotoğraflarınız üzerinde değişiklik yapmaya yönelik çeşitli seçenekler sunuyor. Bulanıklaştırma ve kırmızı göz kaldırmadan resimlerin şeklini değiştirmeye her şeyi yapmanız mümkün.

  Güç düğmesi  Android 4.0'da bir arkadaşınız sizi aradığında, ekranda çağrıya cevap verme düğmesini aramak yerine menü düğmesine basarak telefonu açabilirsiniz.

  Bu ayar, telefonunuzun markasına göre erişebilirlik seçenekleri veya telefon ayarlarında bulunabilir.

  Wi-Fi'ı boştayken kapatma  Pilden tasarruf etmek istiyorsanız, kablosuz radyo modülünüz özellikle internet bağlantısı olmadığında boş yere açık olmamalıdır. Kablosuz ayarlarında örneğin telefon boştayken Wi-Fi'ın otomatik olarak devre dışı bırakılmasını seçebilirsiniz.

  Saniyeler içinde güncelleyin  Android 4, birçok cihazda kablolarla ve ROM'larla uğraşmanıza gerek kalmadan Ayarlar > Hakkında menüsünden güncellenebilmektedir.

  Yüz ile kilit açma  Android 4'deki yüz ile kilit açma özelliği ile ekran kilidinizi bir saniyeden kısa bir süre içinde sadece telefonunuza bakarak açabilirsiniz.

  Daha hızlı olmak istiyorsanız, güvenlik ayarlarından kilit ekranını tamamen devreden çıkarabilirsiniz. Böylece güç düğmesine basar basmaz giriş ekranınız görünecektir.

  Kilit ekranı ve arayan bilgisi
  Telefonunuzu kaybetmekten endişe duyuyorsanız, kilit ekranınızda belirecek bazı bilgiler girmeniz mümkün. Böylece telefonunuzu bulan kişi iyi birisi ise, onu kolaylıkla size geri verecektir.

  Diğer faydalı bir özellik ise telefona cevap veremediğinizde otomatik olarak kısa mesaj gönderebilmeniz. Bu durumda önceden ayarlanmış bir kısa mesajı arayana gönderebilirsiniz.

  Sürpriz yumurta  Telefon bilgilerine gidin ve arka arkaya yazılım sürümü seçeneğine dokunun. Ekrana gelen Android simgesine dokunun ve bir süre tutun. Şimdi Ice Cream Sandwich Android'lerinin ekranınızı istilasını seyredebilirsiniz.

  Not: Bu sürpriz yumurta, cep üreticilerinin tercihine bağlı olarak her Android 4.0'lı cihazda çalışmayabilir.

  kaynak:chip.com.tr

Benzer Konular

 1. Windows 8 ipuçları
  YukseLL Tarafından Windows 8 Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-03-2012, 03:45 PM
 2. Bekar babaya ipuçları
  mopsy Tarafından Erkek Modası Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-06-2010, 01:14 PM
 3. Sevgili bulmanın ipuçları
  YukseLL Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 02-01-2010, 01:15 AM
 4. SEO ipuçları
  YukseLL Tarafından Google Optimizasyon Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-12-2009, 04:43 PM
 5. Linux ipucları
  YukseLL Tarafından Linux Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-12-2006, 09:34 PM
Yukarı Çık