Benim gibi Android işletim sistemli telefon kullanan ve Facebook'suz yapamayan (supermeydansız facebook'a takılmam) bir kişi iseniz... İşte çok işinize yaracak 10 Facebook chat uygulamaları..

Go!Chat: Facebook için mevcut en iyi sohbet uygulaması olan Go!Chat, temiz bir arayüzün yanında güvenli oturum açma, Facebook uyarıları özelliği, konum ve fotoğraf paylaşabilme özellikleri sunuyor.

FriendCaster: Android Market'teki en kapsamlı Facebook uygulamalarından bir tanesi olan FriendCaster ile fotoğrafları düzenleme ve onlara efekt eklemenin dışında Facebook arkadaşları ekleyebilir veya silebilir, etkinliklere ve gruplara göz atabilirsiniz.

Funny Status: Facebook Duvarınıza komik durum güncellemeleri göndermek istiyorsanız, uygulama içerisinde bulunan 1.500'ün üzerinde durum güncellemesi sizin işinize çok yarayacak.

SimpleChat: Facebook için basit bir sohbet uygulaması arıyorsanız, yüz simgelerini destekleyen, konuşmaları kaydedebilen ve belirli arkadaşlarınızı favori olarak seçebildiğiniz SimpleChat'i denemelisiniz.

Color Themes: Uygulama, Facebook profilinizi çeşitli temalarla özelleştirebilmenize izin veriyor.

Vonage: Vonage'in yüklü olduğu Facebook kullanıcıları, WiFi veya 3G üzerinden, çağrı ücretlerine tabi olmadan birbirlerini arayabiliyorlar.

myChatDroid: Uygulama ile Facebook'un sohbet işlevine erişmeniz mümkün. Yüz simgeleriyle gelen uygulamada web sayfası bağlantılarına tıklanabiliyor.

Friends Checker: Bu uygulama ile kimin sizi sildiğini, arkadaşlarınızın arkadaş listelerindeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

FriendCaster Chat: Uygulama, Facebook'un sohbet işlevini daha basit ve kullanımı kolay bir hale getiriyor. Arkadaşlarınızı favorilere eklemeniz, 5 temadan biriyle görünümü özelleştirmeniz mümkün.