Cep telefonunuzda kitap okumayı daha önce denemediyseniz yazımızdaki uygulama bu iş için güzel bir başlangıç olabilir.

Akıllı telefonunuzda elektronik kitapları okumak için birçok çeşitli uygulama mevcut. Ancak gerek Türkçe karakterlerden oluşan sorunlar, gerekse uygulamaların her kodlama için yetersiz kalmasından oluşan hatalar nedeniyle tam yetkin bir uygulama bulmak neredeyse olanaksız. Tabi bu durumların tamamı henüz ZXReader ile tanışmayan Symbian kullanıcıları için geçerli.

Son derece güçlü bir e-kitap yönetim ve görüntüleme uygulaması olan yazılım hem okumayı kolaylaştıran fonksiyonları hem de yönetim araçlarıyla bu işi keyifli hale getiriyor. ZNTX geliştirici gurubu tarafından geliştirilen yazılım, buradan aldığı güçle en kapsamlı alanındaki en kapsamlı uygulama olma sıfatını çoktan hak etmiş görünüyor. Unicode, UTF-8 ANSI destekleri, telefon çözünürlüğüne özel punto ve yazı tipi belirleyebilme, ayarlanabilen aydınlatma seçenekleri, bölümlü ekran seçenekleri, gelişmiş okuma araçları uygulamanın dikkat çeken özelliklerinden sadece bazıları.

Symbian OS9 çekirdeğini taşıyan tüm S60 cihazlar ile çalışabilen yazılım ücretsiz ve signed (sertifikalandırılmış) olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor.