Telefonunuza gelen mesaj, cevapsız arama gibi bildirimlerin bekleme ekranındaki bir kutucuğun içersine yerleşmesini ister misiniz?
Symbian işletim sistemine sahip telefonlarda kaçırdığınız çağrılar, mesajlar ve hatta ajanda kayıtları ekranın altına yerleşen bir bildirim kutusu içersinde görüntülenir. Bu kutucuk, arka plan üzerindeki tüm işlemlerden her zaman daha önceliklidir. Yazımızdaki uygulama bu durumu biraz değiştirmek amacı ile hazırlanmış.


Yazılım, bildirim kutucuğunu tamamen kaldırarak, kişiselleştirilebilir bekleme ekranındaki seçeneklerin bir tanesini bu bildirimlerin görüntülenmesi için kullanıyor. 3 satır halinde gösterilen bilgiler, ayrıntılı bir biçimde kullanıcıya sunuluyor.

İndirme Bağlantısıhttps://betalabs.nokia.com/apps/nokia-notifications adresinden Nokia hesabı ile ücretsiz olarak indirilebilen yazılım, henüz beta aşamasında ve sadece Nokia N97 ve N97 Mini ile uyumlu çalışıyor.

Bekleme Ekranına EklemeUygulama sadece bekleme ekranında aktif olabiliyor ve menu seçenekleri içersinde herhangi bir simgesi mevcut değil. Bekleme ekranında içeriğini düzenle diyerek yeni widget eklemeniz gerekiyor.

Atlanan Etkinlikler EkranıBilgilendirme kutusunun üzerine tıkladığınızda atlanan etkinlikler adı altında tüm kaçırdığınız bilgilendirmeleri görebiliyorsunuz.

Etkinlikleri Kolayca TemizlemeEtkinliklerin tümünü silebileceğiniz gibi tek tek yanlarındaki çöp kutusu ikonuna tıklayarak da silme işlemini uygulayabiliyorsunuz. Sildiğiniz etkinlikler okunmuş ya da onaylanmış haline gelmiyor. Sadece atlanan etkinlik kutusundan görünmez duruma geliyor.

Yazan: Ahmet Gözütok
SDN - ShiftDelete.Net - Ana Sayfa