iPhone SE Özellikleri ve Fiyatı ,iPhone SE Teknik Özellikler, Apple iPhone SE Özellikleri

Apple'ın yeni telefonu iPhone SE ülkemizde satışa çıktı. Yeni cihazın fiyatı, stok durumu ve gönderim süreleri Apple Türkiye sitesinden resmi olarak duyuruldu.

iPhone SE Özellikleri
iPhone 5S ile aynı kasaya sahip olan iPhone SE, iPhone 5S'ten işlemci performansı olarak 2 kat, grafik işlemcisi performası olarak ise 3 kat hızlı.4 inç ekran, Apple A9 işlemci, 2 GB RAM, NFC çipi, Live Photos ve 4K video kayıt destekli 12 Megapiksel arka kamera, 1.2 megapiksel ön kamera, 1.642 mAh kapasiteli batarya ve 16 ve 64 GB depolama seçenekleri ile geliyor.iPhone SE sahipleri iPhone 5s’e kıyasla iki kat daha hızlı CPU ve üç kat daha hızlı GPU performansının yanı sıra, enerji verimliliği sayesinde daha iyi bir pil ömrü de elde ediyor.

iphone-se-1.jpg

iPhone 6S'te kullanılan 64 bit mimarisi tabanlı Apple A9 işlemci ile M9 hareket işlemcisini barındıran iPhone SE, 4 inç ekran seven Apple kullanıcılarını mutlu edecek gibi görünüyor. Kamera kısmında ise yine iPhone 6S ile benzerlik gösteren yeni iPhone, bünyesinde 12 MP iSight kamera bulunduruyor. 4K çekim, Live Photos ve 63 MP panaroma çekim destekleyecek olan bu kameranın yanında çift ton led flaş da bulunuyor. iPhone 6S izlerini taşıyan iPhone SE'nin ön kamerasında ekran flaşı özelliği mevcut.

Apple A9 çipe entegre olarak gelen Apple’ın yeni nesil yardımcı hareket işlemcisi M9, iPhone’unuzu tutmanıza gerek kalmadan “Hey Siri” özelliğini kullanma ve adımlarınızı ve mesafeyi ölçmeye yarayan çeşitli fitness izleme özellikleri gibi daha fazla özelliğin her zaman daha düşük güç tüketerek çalışmasını sağlıyor.

iPhone SE'nin ön kamerasında ise retina flaş yer alıyor. iPhone SE'de yer alan Siri, aynı iPhone 6s'te olduğu gibi sürekli açık olacak.

Apple'ın yeni telefonu iPhone SE'nin ülkemizde satışına başladı. Apple Türkiye Online Store üzerinden siparişe açılan cihaz 1999 TL başlangıç fiyatıyla satın alınabilir durumda. 16 GB ve 64 GB olarak iki seçenek ile gelen cihazın yüksek depolama kapasiteli modelinin fiyatı ise 2399 TL. Ödemelerin havele ile yapılması durumda her iki modelde de yüzde 4'luk bir indirim söz konusu oluyor.