Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Galaxy S5 ile gelen yeni özellikler

  Samsung, en yeni telefonu Galaxy S5 ile kullanıcılara yeni birçok uygulama ve özellik sunuyor.

  İşte Galaksi S5 ile gelen yeni özellikler :

  Air View etkinken fotoğraflarınızın birer ön izlemesini görmeniz için, parmağınızı onların üzerine götürmeniz yeterli. Bu ayarı Ayarlar > Air View altında bulacaksınız.

  Uygulama listesinin sağ üst köşesindeki ayarlar menüsünü açarak görünümü değiştirebilir, uygulamalarınızı görüntüleyebilir ve kaldırabilir, klasörler oluşturabilirsiniz.

  Galaxy S5'inizin dahili depolama alanı dolmaya yaklaştığında, bazı uygulamaları SD karta taşıyarak yer açabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama yöneticisi yolunu izleyin ve açılan ekranda "SD karta taşı" düğmesine dokunun.

  Telefonunuz çalınırsa veya onu dışarıda unutursanız, bulunduğu konumu uzaktan takip edebilir ve kilitleyebilirsiniz. Galaxy S5'in hırsızlığa karşı koruma ayarları, Ayarlar > Sistem > Güvenlik altında bulunuyor.

  Kablosuz ağınızla mobil ağınızın hızını bir arada kullanarak acilen edinmeniz gereken bir dosyayı çabucak indirebilirsiniz. Ayarlar > Ağ bağlantıları altından ilgili ayarı etkinleştirmeniz yeterli.

  Galaxy S5'i sadece tek elinizle kullanmak istiyorsanız, ancak ekran elinize büyük geliyorsa, Ayarlar > Ses ve ekran > Tek elle çalıştırma altındaki ayara göz atmalısınız.

  Galaxy S5, yenilenen TouchWiz sayesinde selefi Galaxy S4'ten oldukça farklı bir görünüme sahip. Yeni ayarlar menüsünün görünümünü sevmediyseniz, bu görünümü sağ üstteki Ayarlar simgesine dokunarak kolayca değiştirebilirsiniz.

  Ayarlar > Sistem altında bulunan Güç tasarrufu modunu etkinleştirerek Galaxy S5'inizin pilinden tasarruf edebilirsiniz.

  Ayarlar > Kişiselleştirme > Parmak izi tarayıcı yolunu izleyin ve parmağınızı giriş düğmesine dokunarak cihazınıza tanıtın. Artık Galaxy S5'inizin ekran kilidini parmağınızla açabileceksiniz.

  Samsung'un Galaxy Essentials hizmeti, Samsung'un size özel sunduğu uygulamaları indirmenize izin veriyor.

  Galaxy Gifts ile normalde ücretli olarak satılan uygulamaları kısıtlı bir süre için ücretsiz olarak kurabilirsiniz.

  Ayarlar > Hareket > Hareketler ve işaretler altında yapacağınız bir ayarla, cihazınızı çeşitli parmak hareketleriyle kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

 2. #2
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742
  Ayarlar > Ses ve ekran > Çoklu pencere altından Çoklu pencere görünümünü etkinleştirerek, ekranda aynı anda iki uygulamayı çalıştırabilirsiniz. Ancak çoklu pencere işlevinin sadece belirli uygulamalarda çalıştığını söyleyelim.

  Dergim, sevdiğiniz sitelerden içerikleri bir araya getiren, Samsung'un özel bir uygulaması. Dergim'e ulaşmak için en soldaki giriş ekranına kaydırmanız yeterli.

  Bir kaza veya acil durum halinde, hızla yardım istemeniz gerekebilir. Böyle durumlarda size yardım edebilecek kişileri Ayarlar > Sistem > Emniyet yardımcısı altından belirleyebilirsiniz.

  Bazı fotoğraf ve videolarınızı gizlemek istiyorsanız, Ayarlar > Kişiselleştirme yolunu izleyin ve Özel modu etkinleştirin.

  İki parmağınızı ekranın üstünden aşağı doğru çekin. Şimdi sağ üstteki kalem simgesine tıklayın. Buradan hızlı ayarlar simgelerinizi değiştirebilirsiniz.

  Telefonunuzun siz uyurken çalmasını istemiyorsanız, Ayarlar > Kişiselleştirme > Engelleme modu altındaki seçenekleri gözden geçirin. Buradan belirli saatlerde gelen aramaları engelleyebilir, bildirimleri kapatabilir, alarmı ve zamanlayıcıyı devre dışı bırakabilirsiniz.

  Samsung, S Health uygulamasıyla fitness danışmanınız olmayı amaçlıyor. Uygulama, attığınız adımları, kalp ritminizi ve yaktığınız kalorileri gösterebiliyor.

  Samsung, Siri'ye rakip bir işlev olan S Voice ile birlikte geliyor. Sesli kontrol işlevine ulaşmak için giriş düğmesine iki kez basmanız yeterli.

  Araç kutusu, ekranda gösterdiği açılır simge sayesinde herhangi bir uygulamadayken 5 farklı uygulamaya hızla ulaşmanıza izin veriyor. Araç kutusunu etkinleştirmek için Ayarlar > Ses ve ekran yolunu izleyin.

  Ekranınız, elinizde eldiven varken dokunuşlarınızı iyi algılamıyorsa, dokunmatik hassasiyetini Ayarlar > Ses ve ekran > Ekran altındaki Dokunma hassaslığını arttır ayarını kullanarak artırabilirsiniz. (kaynak :chip)

Benzer Konular

 1. Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Teknik Özellikler
  YukseLL Tarafından Cep Telefonu Tanıtım, inceleme Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-03-2015, 10:46 PM
 2. Yeni Samsung Galaxy Note 4
  YukseLL Tarafından Cep Telefonu Tanıtım, inceleme Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-09-2014, 06:58 PM
 3. Samsung galaxy S4 ile Galaxy S4 zoom arasındaki farklar
  YukseLL Tarafından Cep Telefonu Tanıtım, inceleme Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-08-2013, 04:39 PM
 4. Galaxy S3 Galaxy S2 karşılaştırması
  YukseLL Tarafından Cep Telefonu Tanıtım, inceleme Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-05-2012, 09:01 AM
 5. Samsung'un yeni telefonu Galaxy Nexus
  YukseLL Tarafından Cep Telefonu Tanıtım, inceleme Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 23-10-2011, 10:31 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık