Samsung Galaxy K Zoom,Galaxy K Zoom

Singapur’da düzenlenen Kapture the Moment (Anı Yakala) etkinliğinde lanse edilen Galaxy K Zoom, Güney Koreli şirketin kamera ile özelleştirilmiş ikinci akıllı telefonu. Xenon flaş ile birlikte 20.7 megapiksel BIS CMOS sensörlü, 10x optik yakınlaştırmayı destekleyen arka kamera Otomatik Odaklanma ve Otomatik Pozlama, optimize edilmiş 5 filtre ayarı sunan Profesyonel Tavsiye Modu, zamanlı selfie çekimleri için Selfie Alarmı da içeren bazı gelişmiş kamera kullanım özellikleri ve işlevleri ile geliyor. Ürünün ön tarafında ise 2 megapiksel kamera bulunuyor.

galaxykzoom-3colors-02.jpg

4.8 inç HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran ile gelen Galaxy K Zoom, Android 4.4 KitKat işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Kamera odaklı akıllı telefonda altı çekirdek işlemci bulunuyor. 4 çekirdekli işlemci 1.3Ghz hızda çalışırken, çift çekirdekli işlemci 1.7GHz hızda çalışıyor. 2GB RAM’i bulunan ürünün dahili 8GB depolama alanı microSD kart ile 64GB’a kadar artırılabiliyor. LTE ve 3G olmak üzere iki farklı modelle gelecek olan K Zoom, gücünü 2430mAH’lik bataryadan alıyor.Samsung'un optik görüntü sabitleme - OIS ile desteklediği kamera 60kare/saniye hızında Full HD video kaydı yapabiliyor. Optik zoom seviyesi ise 10x. Kameranın diyafram açıklığı 1x zoomda f/3.1, 10x zoomda ise f/6.3 olarak ortaya çıkıyor. Kameranın yanında güçlü bir Xenon flaş ve yardımcı LED ışığı yer alıyor.

Beyaz, kömür siyahı ve elektrik mavisi renk seçenekleri ile gelen Samsung Galaxy K Zoom’un fiyatı ve piyasaya çıkış zamanı henüz bilinmiyor.