Dünyanın cep telefonu liderlerinden Samsung Electronics, bada 2.0 işletim sistemine sahip yeni 4 inç ekranlı akıllı telefonu Wave 3’ü, sosyal medya öncüsü Wave M’i ve Wave Y’ı pazara sunduğunu açıkladı.

Samsung Wave 3, 4 inç Super AMOLED ekran, 1.4 GHz işlemci ve HSPA+ bağlantıyı 9.9 milimetrelik metal bir gövdede buluşturan güzel ve şık bir akıllı telefon. Wave serisinin tamamen metal tasarıma dayalı şıklık geleneğini devam ettiren Wave 3, şıklığa önem veren tüketiciler için mükemmel bir seçenek oluşturuyor. Kusursuz tasarımla anodize edilmiş alüminyumdan üretilen ince, ancak sağlam gövde tasarımı kullanıcıların aktif, her an hareket halindeki yaşam tarzını destekliyor.


Wave 3 Samsung’un entegre Social Hub ve Music Hub özelliklerini içeriyor, şarkı ve albüm yüklemeye izin veriyor. Daha akıllı çoğul görevlendirme, kusursuz işleyen bilgilendirme mesajı ve Wi-Fi Direct özellikleriyle Wave 3, her zaman bağlantı halinde olma ve eğlenme olanağı sunuyor.

İlk ChatON donanımlı akıllı telefon, Wave M
Samsung Wave M, ChatON ve Social Hub ile kullanıcıların hareketli sosyal hayatlarını takip edebilmelerini sağlıyor. Dayanıklı camdan üretilmiş 3.65 inç geniş HVGA ekran ve metalik gövde ile Wave M kullanıcıların her yerden sosyal ağlara bağlı olmasını sağlıyor. ChatON, arka arkaya sıralanan mesaj akışı, geliştirilmiş hareket halinde kullanıma uygun Wi-Fi internet gezgini ve Wi-Fi uygulamaları ile kusursuz bir mobil deneyim sunuyor. Wi-Fi Direct ve NFC (opsiyonel) de daha fazla işlevsellik sağlıyor.


Akıllı bir başlangıç, Wave Y
Samsung Wave Y, yeni kullanıcıları akıllı telefon deneyimiyle tanıştırmak için mükemmel bir cihaz. Şık metalik ve ince çizgili gövde ve 3.2 inç geniş HVGA ekranla yeni kullanıcılar, Social Hub ve ChatON üzerinden mobil sosyal paylaşıma ilk adımlarını atabilir. Live Panel, Lock Screen ve klasör yönetimi sayesinde basit kişiselleştirme işlemleri yapılabiliyor, taşınabilir müzik yöneticisi Music Hub ise kullanıcıların ceplerinde bir müzik kütüphanesi taşımalarını sağlıyor.


Wave 3, Wave M ve Wave Y cihazlar Samsung’un Berlin’deki IFA 2011 standında görücüye çıkıyor.