Nokia'nın araştırma bölümünde geliştirilen telefonlar insanların hayallerine hitap etmeye çalışıyor. Nano teknoloji kullanılarak geliştirilen geleceğin telefonları saate, bilekliğe veya kolyeye aksesuar gibi takılacak.

Geleceğin telefonları bilekliğe, saate ya da sık kullandığımız bir elektronik eşyanın şeklinde olacakveya bir kıyafetimize monte edilebilicek . Nano teknoloji kullanılarak geliştirilen bu telefonların gelecekte şimdiki telefonların yerlerini alması bekleniyor.

MORPH PROJESİ HERKESİ ŞAŞIRTMAYA HAZIRLANIYOR

Nokia'nın yürüttüğü nano teknolojili telefonlar ancak hayallerde olur denilen işleri gerçek kılacak. Kulaklık açılıp telefon olacak. Bileğe takılacak saat ya da künye olacak. Hayal telefonları her şekli girecek.

AMAÇ İNSANLARIN BEKLENTİLERİNE UYGUN OLMASI

Bu araştırmalarda hedef insanların beklentilerinin yakalanabilmesi. Zahmetsizce taşınabilecek ve kullandığımız her hangi bir eşyanın yerine geçecek ya da onunla monteli bir şekilde aksesuar gibi kullanılabilecek.

SAAT,BİLEKLİK, KOLYE YA DA GÖZLÜKTE TELEFON

Bu bir bileklik, saat, gözlük, kolye olabileceği gibi giyim eşyaları da olabilir. Nokia'nın araştırma geliştirme departmanı bu konuda pek çok bilim adamının yardımını alırken kullanıcılardan da hayallerini belirtmeleri veya yaratıcı fikirleri kendilerine göndermeleri isteniyor.

İŞTE BİRBİRİNDEN İLGİNÇ TELEFONLAR VE VİDEO

rotahaber/Haber: Bilal Turhal