General Mobile DST11 (Çift SIM Kart Yuvalı)

Birden fazla hat kullanımı daha fazla göz kulak olmanız gereken cep telefonu gerektiriyor, tabi tek telefonda SIM kartı değiştirmiyorsanız ki bu şekilde bir hattınız sürekli kapalı olacak. Operatörlerin yaptığı indirimleri takip etmek en doğrusu ve bu da birden fazla SIM kart anl***** geliyor. Piyasada SIM kartların birleştirildiği biliniyor ancak verimli bir yöntem değil.


General Mobile DST11 üzerinde çift SIM yuvası bulundurduğundan ikili operatör veya aynı operatörde birden fazla hat kullanımını basite indirgiyor. Çift anteni iki hattınızında sürekli açık olmasını sağlıyor. Telefon, sol tarafındaki arama tuşu ile birinci hattı sağ tarafındaki arama tuşu ile ikinci hattı kullanmanıza olanak sağlıyor. (Örneğin üç operatörüde kullanıyorsanız yine avantajlısınız çünkü iki tanesi sürekli telefonda ve açık olacak, en az kullandığınızı değiştirme yöntemiyle yanınızdaki üç operatörle en uygun tarife yakalanabilir)

Farklı hatlara gelen çağrıları bekletme ve çağrılar beklerken başka bir aramanın yapılabildiği DST11 ile aynı anda istenilen hattan SMS yollanıp alınabiliyor. Telefon, MP3 müzik formatı ve MPEG4 video formatını destekliyor. 1GB microSD kartla birlikte gelen telefonda 1.3 megapiksel kamera, 262k renkli ekran, USB girişi, MP3 çalar, MPEG4 oynatıcı, video kaydedici, e-mail özellikleri bulunuyor. Kutu içeriğinde araç şarjı, masaüstü şarjı, PC bağlantı kablosu, ekran temizleme bezi ve yedek batarya bulunuyor.

DST11, bundan önceki model DST01'in tuş takımı ilaveli modeli de denebilir. Telefon Türkiye piyasasında satışa çıktı, fiyatı 800 YTL civarında değişiyor.