BenQ, cepte taşınabilen en küçük akıllı telefonun olduğunu iddia ettiği E72'yi piyasaya sürdüğünü duyurdu. 1cm'den biraz daha kalın gövdesiyle en kompakt akıllı telefon olma özelliğini taşıyan E72, Windows Mobile 6 ile çalışıyor. Güçlü iletişim ve multimedya işlevlerini içinde barındıran E72, iş ve sosyal hayat arasında daha iyi bir denge sağlama arayışında olan profesyonel kitleyi hedefliyor.

E72; AOL, Yahoo, MSN, ICQ ve Google Talk'u Tek bir platform üzerinde bileştirerek aynı anda söyleşi yapma imkanı tanıyor. Ayrıca, tüm bu bağlantı seçeneklerine ek olarak bedava VoIP aramaları E72'nin yüksek-hızlı WiFi kablosuz bağlantı üzerinden kullanılabiliyor.

E72 ile telefonunuz üzerinden çevrimiçi bilgiye erişebiliyor; RSShaber üyeliklerini ve en sevdiğiniz parçaları veya podcastleri doğrudan E72'ye indirebiliyorsunuz. Ayrıca E72 ile “push mail” gibi kullanışlı e-posta özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Türkçe desteğine sahip Windows Mobile 6 işletim sistemi kullanan E72, bu sayede sesli komutları da Türkçe alabiliyor. Sadece ofis değil eğlence açısından da yetenekli olan E72; kullanımı kolay, WAV ve WMA audio destekleyen ve bütün müzik, video ve fotoğraflarınızı saklamanız için 2GB'a kadar microSD takılabilen bir MP3 çalar da sunuyor. Boyutları 108 x 46,3 x 13,8mm olan E72'nin ağırlı ise 90 gram.

Teknolatte