Gigabyte GSmart i120 Akıllı Cep Telefonu

İSTER TELEVİZYON, İSTER BİLGİSAYAR, İSTER YOL BİLGİSAYARI, İSTER CEP TELEFONU

Türkiye'de anakart ve diğer bilgisayar ürünleri ile tanınan GigaByte firmasının cep telefonu distribütörlüğünü üstlenen GençCell ilk olarak GSmart i120 modelini satışa sunacak. 2004 yılında Gigabyte Communicationsu kurarak cep telefonu işine giren GigaByteın bugüne kadar ürettiği üçüncü modeli olan GSmart i120 harici anteni ile cep televizyonuna dönüşebilen oldukça farklı bir cihaz. Sunduğu temel özellikler ile akıllı telefon kategorisinde yer alan GSmart i120, Windows Mobile 5.0 üzerinde çalışıyor. 416 Mhz Intel işlemciye sahip cihazın Wi-Fi ve bluetooth desteği ile gelmesi en önemli artılarından biri.Gelelim telefonun en önemli özelliği televizyona... NTSC/PAL TV standardını desteklemesi sayesinde dünyanın herhangi bir yerindeki yayınları sorunsuz izlemeye olanak sağlayan GSmart i120 ayrıca izlemek istediğiniz programları da kaydedebiliyor. Böylece o an müsait olmasanız bile birkaç basit adımda istediğiniz programı hafızadaki yeriniz izin verdiği ölçüde kaydedebiliyorsunuz.
GSmart i120

Bu telefon PDA sevenler için tasarlanmıştır - PDA outlook ile, g-Smart i120 kullanım kolaylığı sunmaktadır. Microsoft Messaging & Security Feature Pack (MSFP) ile Windows Mobile5.0 AKU3.0 OS kullanılarak, kullanıcısının tüm gereksinimlerini karşılamaktadır. İkinci nesil g-Smart ve g-Smart i serisi çekici özelliklerinin yanısıra Wise Talk, Smart Input, TV kaydı gibi eşsiz uygulamalar da içermektedir.
GSmart i120 - Wise Talk

"Mobil telefonunuz olduğu için her yerde kovalanmaktan yorulduğunuz oldumu? Wise Talk kullanıcıya telefonu istediği zaman cevaplama olanağını sağlayan %100 kendine has bir yazılımdır. Arkaplan sesleri simülasyonu sağlayan Overdub özelliği bu sesleri konuştuğunuz kişinin duymasını sağlayarak bulunduğunuz yeri gizlemeye olanak veriyor. Arkaplan sesleri arasında hava alanı, konser ve toplantı sesleri bulunmaktadır. Bu özelliği deneyin, çok seveceksiniz. Ayrıca daha önce kaydedilen sesleri arkaplanda oynatan Cevap Makinesi (Answering Machine) aradığında telefonunu cevaplamak istemediğiniz kişileri geri aramamak için hizmetinizdedir. Bir arama geldiğinde bu aramayı cevaplamak istemiyorsanız önceden kaydettiğiniz bir mesajı seçebilir ve arayan kişiye bu mesajı dinletebilirsiniz.
GSmart i120 - Smart Input

Mesaj yazman çok mu vakit alıyor? Acil durumlarda veya önemli bir mesaj göndermek istediğinizde mesaj yazmank uzun mu sürüyor?Smart Input ile metin mesajı ve e-posta yazarken tuş takımını daha hızlı kullanmanızı sağlıyor. Yazmak istediğiniz harflerin tuşalrına sadece birer kez bastığınızda Smart Input doğru alfabeyi seçer ve istediğiniz kelimeyi oluşturur. Ayrıca bir çok dili de desteklemektedir.
GSmart i120 - TV Kaydı

Bu harika özellik dünya çapındaki 3 TV standartını desteklemektedir: NTSC/PAL/Secam. Bu gittiğiniz hemen her ülkede ücretsiz karasal yayınları izleyebieceğiniz anl***** geliyor. Nerede ne zaman isterseniz sevdiğiniz TV kanallarını seyredin, İnternette sörf yapın ve en son haberleri öğrenin. Ayrıca bu telefonla TV seyretmenin yanısıra izleme fırsatınızın olmadığı TV programlarını kaydedebilirsiniz.
GSmart i120 - Audio Mixer
Audio Mixer müzik dinlerken bas, tiz ve 3D efekt arasında seçim yapmanızı sağlar.