Samsung firmasının, smartphone’lara ölçü olacak özellikteki yeni ürünü Samsung Galaxy S 4, Android 4 işletim sisteminin en yeni versiyonu olan Andorid 4-2-2 Jelly Bean ile birlikte gelmektedir. Samsung firması, yeni ürünü Galaxy S 4 ile telefon sektörü çıtasını bir hayli yükselterek diğer cep telefonu şirketlerinin gücünü bir hayli zorladığı söylenebilir. Akıllı telefon ekran ebatını artırarak ve telefona incelikli yazılımlar yükleyerek Samsung şirketi, yeni ürünü Samsung Galaxy S 4 ile iphone anlayışından giderek sıyrıldığını gösteriyor.
Bir önceki ürünü ile kıyaslandığında Galaxy S4 telefonunun becerileri en tepeye ulaşmışa benziyor: 5" ile daha büyük dokunmatik ekran, 1080p ile daha yüksek çözünürlük, 2.600 mAh ile daha uzun batarya ömrü ve 1900 Hz (dört çekirdekli) veya 1600 Hz (sekiz çekirdekli) telefon işlemcisi ile daha hızlı işlem gücüne sahiptir.
İlk etapta GS3 tasarıma benzese de, yalnızca ölçülerinin artmış olması değil, aynı anda daha ince ve hafif olduğu da anlaşılmaktadır. 136.6mm yüksekliği ve 68.9mm genişliği ile Galaxy S4’ü tam tamına GS3 ile Galaxy Note arasında bir yerlere yerleştirmek mümkün.
Siyah renginde de tercihe sunulan Galaxy S4 göze hoş görünmesine rağmen, görüntüsü ile yine de diğer ürünlerin beğeniye sunduğu zarif tasarımlı telefonlarla girdiği rekabette daha arka planda kalmaktadır.
Ne var ki, Samsung’un plastik kullanmasının arkasındaki esprisi, akıllı telefonun böylelikle çok daha uzun ömürlü ve hesaplı olması ile sınırlı değil. Galaxy S 4 üretiminde tercih edilen malzeme sayesinde, 1920x1080 px çözünürlüğe sahip 5" HD Super AMOLED ekran maksimum aydınlıkta renklerin epeyce canlı görünmesini sağlamaktadır.
Uzun lafın kısası Samsung şirketi; Galaxy markasını ön sıralara taşımak için gerekli en mükemmelini yerine getirmiş olduğu söylenebilir.
Bütün dünyada yankı bulan bu en yeni model akıllı telefona hemen sahip olmak isteyenler için avea şimdiden samsung galaxy s4 için bir ön sipariş web sayfası hazırlamıştır.. Saygılar