+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1
 1. #1
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Nov 2013
  Mesaj
  30
  Rep Gücü
  0

  Turkcell Superonline’dan Trabzon’a 30 milyon TL yatırım

  Trabzon’u ışık hızında internetle tanıştıran Turkcell Superonline 1,5 yılda 35 bin haneye 1000 Mbps hızında interneti ulaştırdı

  Turkcell Superonline’dan Trabzon’a 30 milyon TL yatırım

  Turkcell Superonline, Karadeniz’in başlıca limanlarından olan ve bölgenin ticaretinde önemli rol oynayan Trabzon’a yaptığı fiber yatırımlarla, bölge ekonomisinin büyümesine katkı sağlıyor. Mayıs 2012’de fiber internet verilen 12 il arasında yerini alan Trabzon’da Turkcell Superonline’ın bugüne kadarki yatırımları 30 milyon TL’ye ulaştı.

  Türkiye’nin yenilikçi telekom operatörü Turkcell Superonline, fiber yatırımlarıyla hem günlük yaşam kalitesine hem de rekabet gücüne katkıda bulunduğu Trabzon’a ve Türkiye’ye yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Karadeniz’in başlıca liman şehirlerinden biri olarak bölgenin en önemli yatırım merkezi ve Türkiye’nin dünyaya açılan kapıları arasında yer alan Trabzon’da geçen yılın Mayıs ayında başlatılan fiber yatırımlar ile gelişen iletişim altyapısı, ticaret ilişkilerinin ve ekonomik büyümenin de temelini hazırlıyor. 2023’te 6 milyar dolar ihracata ulaşmayı hedefleyen Trabzon, bu hedefe ışık hızında internet altyapısı ile daha da kolay erişebilecek.  8 bine yakın fiber aboneye ışık hızında internet
  Bugüne kadar gerçekleştirilen 30 milyon TL’lik yatırım ile 160 kilometresi şehir içinde olmak üzere Trabzon’u 520 kilometrelik fiber internet altyapısı ile donatan Turkcell Superonline, yaklaşık 35 bin ev ve işyerinin kapısına kadar 1000 Mbps hızında internet hizmetini götürdü. Fiber abone sayısı ise 8 bine yaklaştı. Ayrıca Trabzon’un en önemli kurumlarından 51 tanesi de Turkcell Superonline’ın sunduğu fark yaratan toplam telekom çözümlerinden faydalanıyor.

  Yarattığı istihdamla da şehrin ekonomisine katkıda bulunan Turkcell Superonline, Turkcell Superonline Abone Merkezi (SAM) ve Bölge Çözüm Ortağı bünyesindeki çalışanlarla birlikte 60 kişilik bir ekiple şehre hizmette bulunuyor. Halihazırda ışık hızında internet hizmetinin verildiği semtler arasında Beşirli, Erdoğdu, Fatih, Çukurçayır, Yıldızlı TOKİ, Arsin OSB ve Merkez (Maraş Caddesi) yer alıyor.

  “Güçlü iletişim altyapısı Karadeniz’in ticari ilişkilerini de olumlu etkileyecek”
  Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, Trabzon ve Türkiye yatırımlarına ilişkin değerlendirmesinde, “Türkiye’yi dünyayla aynı anda fiber internet teknolojisiyle tanıştıran Turkcell Superonline olarak 2008 yılından bu yana 2 milyar TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımla inşa ettiğimiz 32 bin kilometrelik altyapımızla 75 ile değen bir fiber omurgamız oluştu. 12 ilde ise ev ve işyerlerinin kapısına kadar fiber hizmeti veriyoruz. Trabzon da bu öncelikli illerimiz arasında yer alıyor” diye konuştu. Murat Erkan, bilişim ve iletişim teknolojilerinin ekonomiye katkılarının yadsınamayacağına işaret ederek, geçmişten geleceğe bir ticaret bölgesi olan Karadeniz’in önde gelen liman kenti Trabzon’da iletişim altyapısının güçlenmesinin ticari ilişkiler açısından da olumlu bir etki uyandıracağının altını çizdi.  “Strateji Oscar’ını aldık, değer katan yatırımları sürdüreceğiz”
  Türkiye’de fiber internet pazarının lideri olarak, bu geçen sürede stratejilerini hayata geçirmekteki başarılarının, Harvard Üniversitesi profesörlerinden Robert Kaplan’ın fikir babalığını yaptığı Palladium Executive Strategy tarafından da teyit edildiğini belirten Erkan, “Strateji Oscar’ı olarak bilinen Hall of Fame ödülünü kazanan ilk Türk telekomünikasyon şirketi olduk. Önümüzdeki dönemde de gerek Trabzon gerekse Türkiye genelinde sürdürülebilir başarıya odaklı bir yatırım anlayışıyla hem şirketimize hem hizmet götürdüğümüz yerlere değer katmaya devam edeceğiz. Gelecekte şehirler arasında bir rekabet unsuru haline gelecek akıllı şehir uygulamalarını mümkün kılacak fiber altyapımız ile Trabzon’un da dijital dönüşümde bir adım öne geçeceğine inanıyoruz” dedi.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 08-01-2014, 01:04 PM
 2. Turkcell Superonline’dan ASUS Ultrabook Kampanyası
  deltafx Tarafından Turkcell Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-12-2013, 05:16 PM
 3. Yorum: 0
  Son mesaj: 11-12-2013, 04:02 PM
 4. Yorum: 0
  Son mesaj: 11-12-2013, 03:38 PM
 5. Yorum: 0
  Son mesaj: 10-12-2013, 12:54 PM
Yukarı Çık