Üniversitelilere Turkcell Superonline’da ışık hızında teknoloji deneyimi

Turkcell Superonline, “Fiber İnternet Deneyim Odası”nda Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin Elektrik-Elektronik ve Haberleşme öğrencilerini ağırladı. Öğrencilerin teorik bilgilerin gerçek hayattaki uygulamalarına ilişkin sorularına yanıt aldıkları ziyarette, 1000 Mbps hızında internetle neler yapabileceklerini de deneyimleme fırsatı buldu.
Türkiye’yi dünya ile aynı anda fiber internetle tanıştıran Turkcell Superonline, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerini “Fiber İnternet Deneyim Odası”nda ağırlamaya devam ediyor. Kaliteli ve hızlı internetin getirilerini bizzat yaşama fırsatı yakalayan öğrenciler aynı zamanda iletişim teknolojileri sektöründeki gelişmelere ilişkin de bilgi sahibi oluyor.İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (İTÜ IEEE) Öğrenci Kolu organizasyonuyla İstanbul Teknik, İzmir Ekonomi, İstanbul ve Ege üniversiteleri ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden öğrencilerinin katılımıyla Turkcell Superonline Genel Müdürlüğü’nde bir gün boyunca eğitim verilerek fiber internet deneyimi yaşatıldı.

Turkcell Superonline’ın gelecek vizyonu ve Strateji Oscar’ı olarak bilinen Hall of Fame ile uluslararası düzeyde ödüle layık görülen stratejik planlamalarının yanı sıra Türkiye’de iletişim sektörünün durumuna ve gelecek öngörülerine ilişkin bilgilendirilen öğrenciler FTTx, MPLS ve VoIP eğitimleri de aldılar. “Fiber İnternet Deneyim Odası”nda 1000 Mbps hızında interneti deneyimleme fırsatı bulan öğrenciler ışık hızında çevrimiçi oyun oynama ve 3 boyutlu film izlemenin keyfini çıkardı.

Turkcell Superonline İnsan Kaynakları Müdürü Gözde Tutanç, üniversite öğrencilerine iş dünyasındaki süreçleri yerinde inceleyerek geleceklerini şekillendirmede destek olan bu etkinliklere çok önem verdiklerini belirterek, “Türkiye’nin yenilikçi telekom operatörü Turkcell Superonline, ülkemizin en iyi mühendislerinin yer aldığı bir kadro ile müşterilerine hizmet veriyor. Üniversite öğrencilerinin katıldığı bu etkinliklerle geleceğin başarılı mühendislerini ağırlayarak, teorik bilgilerinin gerçek hayattaki uygulamalarını görmelerini sağlıyoruz. Bunun yanında deneyim odasında dünyanın en hızlı interneti ile nelerin yapılabileceğini görmek de ufuk açıcı bir deneyim yaratıyor” diye konuştu.