Turkcell Superonline ana sponsorluğundaki turnuva ile oyun dünyasında heyecan zirvede!


GameEkstra Point Blank Oyun Turnuvası Büyük Finali için geri sayım başladı

Turkcell Superonline ana sponsorluğunda düzenlenen GameEkstra Point Blank Oyun Turnuvası’nda finalistler belli oldu. 128 takımın 2 gün boyunca süren zorlu mücadelesinde ipi göğüsleyen 4 takım, son ulusal finalde en başarılı performansı gösteren 4 takımla birlikte şampiyonluk için yarışacak. GameEkstra’da 30 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek Point Blank Büyük Finali’nde şampiyon olan takımın tüm oyuncuları, oyunseverlerin favorisi Toshiba diz üstü bilgisayar kazanacak.
Türkiye’yi dünya ile aynı anda fiber internetle tanıştıran Turkcell Superonline ana sponsorluğunda GameEkstra tarafından düzenlenen Point Blank Oyun Turnuvası’nda çevrimiçi elemeler sonucunda finalistler belli oldu.İki gün süren çevrimiçi elemelerde yarışan 128 takım arasında en başarılı sonuçlara ulaşan Phoenix Gaming, Azzuro Dark, Shop4Gamers, ONC ile son ulusal finallerde başarılı olan DarkPassage, WolfPack, WolfPack ve Azzuro takımları 30 Kasım Cumartesi günü GameEkstra’da Büyük Final’e katılacak.

Eleme heyecanını 150 bin kişi takip etti
Oyuncuların yoğun ilgi gösterdiği turnuvaya kayıtlar 18 Kasım’da başladı. 128 takımlık rekor katılımla düzenlenen turnuvanın 24-25 Kasım’daki çevrimiçi elemeleri yoğun rekabete sahne oldu. Kıyasıya süren mücadeleyi 2 gün boyunca 150 binden fazla kişi takip etti. Büyük Final, İstanbul’da Bahçelievler GameEkstra Gamer Arena’da 30 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek.En iyi oyuncuya oyunseverlerin favorisi Toshiba Qosmio bilgisayar
Point Blank Büyük Finali’nde birinci olan takım yüksek donanımlı Toshiba diz üstü bilgisayarların sahibi olurken, ikinci ve üçüncü takımları üst düzey oyuncu ekipmanları bekliyor. Ayrıca finale yükselen 8 takım 5.000 TL değerinde Point Blank oyun içi paranın (NG) da sahibi olacak.

Point Blank: Son yıllarda Türkiye’ye damgasını vuran çevrimiçi oyun
Point Blank oyunu savaş üzerine kurgulanmış olup rütbe sistemi ile oynanmaktadır. Maç yaptıkça tecrübe puanı ve oyun puanı kazanılmakta. Birçok harita ve 7 farklı modun bulunduğu oyunda amaç en üst rütbeye erişmek.