Bilgisayarınızın istediğiniz Windows Vista sürümü için hazır olduğundan emin olun.

Windows Vista Yükseltme Danışmanı, Windows XP tabanlı bilgisayarınızda Windows Vista'nın çalışıp çalışmayacağını belirlemenize yardımcı olur. Yükseltme Danışmanı'nı, Windows Vista tabanlı bilgisayarınızın daha güçlü bir Windows Vista sürümüne yükseltilmeye hazır olup olmadığını belirlemek için de kullanabilirsiniz.

Bu küçük yazılım aracı bilgisayarınızı tarar ve tüm bilinen sistem, aygıt ve program uyumluluğu sorunları ile ilgili kolay anlaşılır bir rapor oluşturur. Bu sorunları çözümlemeye yönelik öneriler de sunar. Yükseltme Danışmanı, bilgisayar kullanımınıza en uygun Windows Vista sürümünü seçmenize yardımcı olabilir.

Windows Vista Yükseltme Danışmanı'nı karşıdan yükleyip kurduktan sonra çalıştırmanız yeterlidir.


Windows Vista Yükseltme Danışmanı, donanımınızın Windows Vista'yı karşılayacak güçte olup olmadığını tespit edebilen ve eksik donanımlarınızı bildiren ücretsiz bir yazılımdır. Windows Vista için donanımınızın uygun olup olmadığını en doğru şekilde ölçebileceğiniz bu yazılım ile kafanızdaki soru işaretlerine bir son verin. Yazılım, yaptığı tarama sonucunda donanımlarınızın uygun olup olmadığını ve uygun olmayan donanımlarınızın nasıl bir yükseltmeye ihtiyaç duyduğunu kesin olarak bildirir. Donanımlarınız üzerinde tarama yapmadan önce güvenlik, arama ve organizasyon, Windows Aero temasının kullanımı, TV izleme ve kaydetme gibi konularda sizden seçim yapmanız istenmektedir. Bu seçimleriniz doğrultusunda sisteminiz taranır ve rapor hazırlanır. Raporda, hangi donanımlarınızın yeterli olduğu da bildirilmektedir. Donanım yetersizliği varsa, bu açık ve en doğru şekilde belirtilir ve ne gibi yükseltmeler yapacağınız bildirilir.

Bilgisayarınızın donanımsal ve yazılımsal olarak Windows Vista'ya hazır olup olmadığını öğrenmek artık çok kolay! Sisteminizde yaptığı tarama fazla zamanınızı almayacaktır.

Program en son kararlı sürümünde karşımıza Türkçe olarak çıkıyor. Bir önceki sürümünde programın Türkçe dil desteğine sahip olmamasından yakınmış ve bunun programın tek eksiği olduğunu dile getirmiştik. Ne mutlu ki Microsoft bu eksiği tamamlayarak programın Türkçe sürümünü yayınladı.

Home - http://www.microsoft.com.tr/

Size - 7.18 Mb


Download Freeware