+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Windows XP'de etki alanındaki bir bilgisayar için parola sıfırlama disketi nasıl ?

Bilgisayar ve İnternet Kategorisinde ve windows (xp,vista) Forumunda Bulunan Windows XP'de etki alanındaki bir bilgisayar için parola sıfırlama disketi nasıl ? Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Bu makalede, etki alanı üyesi olan bir bilgisayar için parola sıfırlama disketinin nasıl oluşturulacağı ve kullanılacağı anlatılmaktadır. Parolanızı unuttuğunuzda Microsoft

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.431
  Beğenmiş
  77
  Beğenilmiş
  26
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93741

  Windows XP'de etki alanındaki bir bilgisayar için parola sıfırlama disketi nasıl ?

  Bu makalede, etki alanı üyesi olan bir bilgisayar için parola sıfırlama disketinin nasıl oluşturulacağı ve kullanılacağı anlatılmaktadır. Parolanızı unuttuğunuzda Microsoft Windows XP Professional tabanlı bilgisayarınıza erişebilmek için bir parola sıfırlama disketini kullanabilirsiniz.

  Parola sıfırlama disketi nasıl oluşturulur
  Bu yordamın biçimlendirilmiş boş bir disket gerektirdiğine dikkat edin.
  Yerel kullanıcı hesabınız için bir parola sıfırlama disketi oluşturmak amacıyla aşağıdaki adımları izleyin:
  1. CTRL+ALT+DELETE tuş bileşimine basın. Windows Güvenliği iletişim kutusu görüntülenir.
  2. Parola Değiştir'i tıklatın. Parola Değiştir iletişim kutusu görüntülenir.
  3. Oturum açma yeri kutusunda, örneğin yerel bilgisayarı tıklatın, Bilgisayar (bu bilgisayar)'ı tıklatın.
  4. Yedekleme'yi tıklatın. Unutulan Parola Sihirbazı başlatılır.
  5. Unutulan Parola Sihirbazı'na Hoş Geldiniz sayfasında, İleri'yi tıklatın.
  6. A sürücüsüne boş, biçimlendirilmiş bir disket yerleştirin ve İleri'yi tıklatın.
  7. Geçerli kullanıcı hesabı parolası kutusuna parolanızı yazın ve İleri'yi tıklatın. Unutulan Parola Sihirbazı disketi oluşturur.
  8. İlerleme çubuğu yüzde 100 tamamlandığında, İleri'yi tıklatın ve ardından Son'u tıklatın Unutulan Parola Sihirbazı kapanır ve Parola Değiştir iletişim kutusuna geri dönersiniz.
  9. Parola sıfırlama disketini çıkarın ve etiketleyin. Disketi güvenli bir yerde saklayın.
  10. Parola Değiştir iletişim kutusunda İptal'i tıklatın.
  11. Windows Güvenliği iletişim kutusunda İptal'i tıklatın.


  Parola sıfırlama disketi nasıl kullanılır
  Parolanızı unutursanız, Parola Sıfırlama Sihirbazı ve parola sıfırlama disketini kullanarak oluşturduğunuz yeni parolayla bilgisayara oturum açabilirsiniz.
  Etki alanı üyesi olan veya etki alanı bağlantısı kesilmiş olan bir bilgisayardaki yerel kullanıcı hesabınıza erişebilmek için aşağıdaki adımları izleyin: 1. Windows'a Hoş Geldiniz iletişim kutusunda, CTRL+ALT+DELETE tuş bileşimine basın.
  2. Windows'da Oturum Aç iletişim kutusunda, Parola kutusuna hatalı bir parola yazın ve Tamam'ı tıklatın.
  3. Görüntülenen Oturum Açılamadı iletişim kutusunda, Sıfırla'yı tıklatın. Parola Sıfırlama Sihirbazı başlar. Yerel kullanıcı hesabınız için yeni bir parola oluşturma amacıyla Parola Sıfırlama Sihirbazı'nı kullanabilirsiniz.
  4. Parola Sıfırlama Sihirbazı'na Hoş Geldiniz sayfasında, İleri'yi tıklatın.
  5. A sürücüsüne parola sıfırlama disketini yerleştirin ve İleri'yi tıklatın.
  6. Kullanıcı Hesabı Parolasını Sıfırla sayfasında, Yeni bir parola girin kutusuna yeni bir parola yazın.
  7. Onaylamak için parolayı yine girin kutusuna aynı parolayı yine yazın.
  8. Yeni bir parola ipucu girin kutusuna, unutmanız durumunda parolayı anımsamanıza yardım edecek bir ipucu yazın.
  Not Kullanıcı hesabınızı kullanarak bilgisayara oturum açmaya çalışan herkes bu ipucunu görebilir.
  9. İleri'yi ve ardından Son'u tıklatın. Parola Sıfırlama Sihirbazı kapanır ve Windows'da Oturum Aç iletişim kutusuna geri dönersiniz. Parola sıfırlama disketi yeni parola bilgileriyle otomatik olarak güncelleştirilir. Yeni bir parola sıfırlama disketi oluşturmanız gerekmez.
  10. Windows'da Oturum Aç iletişim kutusunda, Parola kutusuna yeni parolanızı yazın.
  11. Oturum açma yeri kutusunda, örneğin yerel bilgisayarı tıklatın, Bilgisayar (bu bilgisayar)'ı ve ardından Tamam'ı tıklatın.
  Yerel hesap bilgilerinizle yerel bilgisayara oturum açarsınız.

  Sorun Giderme
  • Başka bir bilgisayardaki parolayı sıfırlamak için parola sıfırlama disketini kullanamazsınız.
  Oluşturduğunuz parola sıfırlama disketini, yalnızca oluşturulduğu bilgisayarda kullanabilirsiniz. Örneğin, aynı kullanıcı adına ve parolaya sahip iki Windows XP tabanlı bilgisayarınız varsa, ilk bilgisayarda oluşturduğunuz parola sıfırlama disketini ikinci bilgisayardaki parolayı sıfırlamak için kullanamazsınız.
  • Etki alanı hesabı parolanızı sıfırlamak için de parola sıfırlama disketini kullanamazsınız.
  Parola sıfırlama disketini yalnızca yerel bilgisayar hesabı parolanızı sıfırlamak için kullanabilirsiniz. Etki alanı hesabı parolanızı unutursanız, sistem yöneticinize başvurun.
  • Parola sıfırlama disketi önemli bilgiler içerir.
  Bilgisayarınıza erişim sağlamak için parola sıfırlama disketini başka birileri kullanabilir. Bu disketi güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olun.

  alıntıdır

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.431
  Beğenmiş
  77
  Beğenilmiş
  26
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93741

  Cevap: Windows XP'de etki alanındaki bir bilgisayar için parola sıfırlama disketi nas

  xp de parola sıfırlama disketi nasıl oluşturulur

  Bu makalede, bir çalışma grubunun parçası olan veya ağa bağlı olmayan bir bilgisayar için parola sıfırlama disketinin nasıl oluşturulacağı ve kullanılacağı anlatılmaktadır. Parolanızı unutursanız Windows XP tabanlı bilgisayarınıza erişim sağlamak için parola sıfırlama disketi kullanabilirsiniz.


  Parola sıfırlama disketi nasıl oluşturulur

  Yerel kullanıcı hesabınız için parola sıfırlama disketi oluşturmak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.


  Gereksinimler

  Aşağıdaki yöntemler için biçimlendirilmiş ve boş bir disket gerekir.


  Bilgisayar yöneticisi hesabı kullanma

  Bilgisayarda yönetici hesabı kullanarak oturum açtıysanız, kullanıcı hesabı için parola sıfırlama disketi oluşturmak üzere şu adımları izleyin: 1.Başlat'ı ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.2.Denetim Masası'nda Kullanıcı Hesapları'nı tıklatın.3.Kullanıcı Hesapları bölmesinde işlem yapmak istediğiniz hesabı tıklatın.4.İlgili Görevler altında Unutulan parolayı önle'yi tıklatarak Unutulan Parola Sihirbazı'nı başlatın ve sonra İleri'yi tıklatın.5.A sürücüsüne biçimlendirilmiş ve boş bir disket yerleştirdikten sonra İleri'yi tıklatın.6.Geçerli kullanıcı hesabı parolası kutusuna 3. adımda seçtiğiniz kullanıcı hesabına ait parolayı yazın ve sonra İleri'yi tıklatın.

  Not Kullanıcı hesabına ait parola yoksa, Geçerli kullanıcı hesabı parolası kutusuna parola yazmayın.

  Unutulan Parola Sihirbazı disketi oluşturur.7.İlerleme çubuğu %100 tamamlandı olduğunda, İleri'yi ve sonra Son'u tıklatın.8.Parola sıfırlama disketini çıkartın ve etiketleyin. Disketi güvenli bir yerde saklayın.
  Sınırlı hesap kullanma

  Bilgisayarda sınırlı bir hesap kullanarak oturum açtıysanız, kullanıcı hesabı için parola sıfırlama disketi oluşturmak üzere şu adımları izleyin: 1.Başlat'ı ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.2.Kategori seç altında Kullanıcı Hesapları'nı tıklatın.3.İlgili Görevler altında Unutulan parolayı önle'yi tıklatarak Unutulan Parola Sihirbazı'nı başlatın.4.İleri'yi tıklatın.5.A sürücüsüne biçimlendirilmiş ve boş bir disket yerleştirin ve İleri'yi tıklatın.6.Geçerli kullanıcı hesabı parolası kutusuna parolanızı girin ve İleri'yi tıklatın.

  Not Kullanıcı hesabına ait parola yoksa Geçerli kullanıcı hesabı parolası kutusuna parola yazmayın.

  Unutulan parola Sihirbazı disketi oluşturur.7.İlerleme çubuğu %100 tamamlandı olduğunda İleri'yi ve sonra Son'u tıklatın.8.Parola sıfırlama disketini çıkartın ve etiketleyin. Disketi güvenli bir yerde saklayın.


  Parola sıfırlama disketi kullanılarak bilgisayarda nasıl oturum açılır

  Parolanızı unutursanız, Parola Sıfırlama Sihirbazı ve parola sıfırlama disketini kullanarak oluşturduğunuz yeni parolayla bilgisayara oturum açabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin: 1.Windows XP oturum açma ekranında kullanmak istediğiniz kullanıcı adını tıklatın. Parolanızı yazın kutusu görünür. ENTER tuşuna basın veya sağa ok düğmesini tıklatın. Aşağıdaki hata iletisini alırsınız: Parolanızı mı unuttunuz?
  Parola ipucunuzu görmek için "?" düğmesini tıklatabilirsiniz.
  Veya parola sıfırlama disketinizi kullanabilirsiniz.

  Lütfen parolanızı yeniden yazın.
  Doğru büyük ve küçük harfleri kullandığınızdan emin olun.
  2.Parola sıfırlama disketini kullan'ı tıklatın. Parola Sıfırlama Sihirbazı başlar. Parola Sıfırlama Sihirbazı, kullanıcı hesabınız için yeni bir parola oluşturmanızı sağlar.3.İleri'yi tıklatın.4.A sürücüsüne parola sıfırlama disketini yerleştirin ve İleri'yi tıklatın.5.Yeni bir parola girin kutusuna yeni parolayı yazın.6.Onaylamak için parolayı yine girin kutusuna aynı parolayı yazın.7.Yeni bir parola ipucu girin kutusuna, yeni parolanızı unutmanız durumunda parolanızı size hatırlatacak bir ipucu yazın.

  Not Kullanıcı hesabınızı kullanarak bilgisayara oturum açmaya çalışan herkes bu ipucunu görebilir.8.İleri'yi ve ardından Son'u tıklatın. Parola Sıfırlama Sihirbazı kapanır ve Windows XP oturum açma ekranına geri dönersiniz.

  Not Parola sıfırlama disketi otomatik olarak yeni parola bilgileriyle güncelleştirilir. Yeni bir parola sıfırlama disketi oluşturmanız gerekmez.9.Parolanızı yazın kutusuna yeni parolanızı yazın ve sonra sağ ok düğmesini tıklatarak bilgisayarınıza oturum açın.
  Sorun giderme

  Parola sıfırlama disketi, farklı bir bilgisayara ait parolayı sıfırlamak için kullanılamaz.

  Oluşturduğunuz parola sıfırlama disketi, yalnızca oluşturulduğu bilgisayarda kullanılabilir. Örneğin, aynı kullanıcı adı ve parolaya sahip iki Windows XP tabanlı bilgisayarınız varsa, ilk bilgisayarda oluşturduğunuz parola sıfırlama disketi ikinci bilgisayardaki parolayı sıfırlamak için kullanılamaz.•Parola sıfırlama disketi önemli bilgiler içerir.

  Diğer kullanıcılar bilgisayarınıza erişim sağlamak için parola sıfırlama disketini kullanabilir. Bu nedenle bu disketi emniyetli ve güvenli bir yerde saklayın

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Sep 2006
  Mesaj
  1
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  11

  Unknown Cevap: Windows XP'de etki alanındaki bir bilgisayar için parola sıfırlama disketi nas

  laptop ta disket sürücü yoksa ne yapacam.

Benzer Konular

 1. Windows İçin Bilgisayar Sürücü güncelleme programı
  YukseLL Tarafından Sürücüler (driver) ve Donanım Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-04-2012, 08:51 PM
 2. wordpress parola sıfırlama
  YukseLL Tarafından Wordpress Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-03-2012, 01:38 PM
 3. Windows 7 parola sıfırlama disketi
  YukseLL Tarafından Windows 7 Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-02-2011, 10:58 AM
 4. Kale gibi bir bilgisayar için
  YukseLL Tarafından Üye İpuçları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-08-2008, 09:24 AM
 5. Bilgisayar Güvenliği (Microsoft Windows İçin)
  dogangunes Tarafından Ücretsiz Programlar (Freeware ,Shareware ) Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 29-04-2008, 08:34 PM
Yukarı Çık