Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 Toplam: 5
 1. #1
  Acemi Üye zody@k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Nerden
  izmir/Buca
  Yaş
  27
  Mesaj
  108
  Rep Gücü
  213

  Zemzem Mucizesi

  Zemzem Hakkinda Bilinmeyenler

  1-)Avrupa`da labaratuarlarda yapilan arastirmaya gore Zemzem suyu diger sulara gore cok daha az kukurt tasimaktadir.
  2-) Yine ayni arastirmaya gore diger sulara gore cok daha besleyicidir ve cok daha fazla mineral barindirmaktadir.
  3-) Kaynagi henuz bulunamamistir. Nereden geldigi su anki teknolojiye gore bile bilinemiyor.
  Yakinlarinda hicbir kuyu yok ve denize de 80 km uzaklikta.Bu sartlarda suyunu denizden veya baska bir uyudan almasi imkansiz.
  Nasil oluyor da yillardir suyu bitmiyor,bunu kimse bilmiyor.
  4-) Açligini gidermek için içen kisinin açligini, susuzlugunu gidermek için içenin susuzlugunu giderir.
  5-) Sadece 1,5 metre derinligindeki ufacik bir kuyudan cikan su,hac mevsimi boyunca milyonlarca hacinin tum su ihtiyacini gostermemektedir.
  6-) Dunya Saglik Orgutu (WHO)`nun raporlarina gore Dunya`daki en icilebilir ve saglikli sulardan biri.
  7-) Amerika`da yapilan test sonuclarina gore Dunya`da icinde mikroorganizma ve bakteri bulundurmayan TEK su zemzem suyu.
  8-) Ayrıca zemzem hiçbir zaman belden aşağı inmez ve idrar yoluyla atılmaz yani sadece ter ile vücuttan atılır bunların hepsi bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır
  [ALINTI]

 2. #2
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573

  Zemzem Mucizesi

  Zemzem Mucizesi


  Zemzem suyu, binlerce yıldan beri çöl sıcaklarında kurumadan ve yosun tutmadan bugüne nasıl geldi? Her yıl milyonlarca hacının içtiği bu suyu diğer sulardan farklı kılan şey nedir?
  Dünyanın her yerinden Hacc ve Umre için Mekke'ye giden milyonlarca mü'min, memleketlerine Zemzem suyundan götürmekte ve yakınlarına ikram etmektedir. İslâm dinine göre mukkaddes olarak kabul edilen Zemzem suyu, birçok sahih hadiste işaret edildiği gibi şifadır. Hz. Peygamber şöyle buyurmaktadır: "Yeryüzündeki en hayırlı su, Zemzem suyudur. O açlığı giderir ve hastalıklara şifadır." (İbn Mâce, Müsned ve Taberi) Bütün rivayetlerden anlaşıldığı gibi, Zemzem suyu, açlığını gidermek için içen kişinin açlığını, susuzluğunu gidermek için içenin susuzluğunu giderir ve şifa niyetiyle içene de şifa sunar. ABD'de her türlü içecek ve meyvenin yurt içine getirilmesi yasak olduğu halde, zemzem bu yasaktan istisna tutulmuştur. Zemzem suyu defâlarca temizlendi, kuyusu tamir gördü ve çeşitli devlet adamları tarafından idare edildi. Zemzem kuyusundan çıkan eşyalar ise Mekke'de müzede sergilenmektedir. Geçmişten bugüne Zemzem suyu hakkında çeşitli övücü şiirler ve medhiyeler söylendi, yazıldı.

  Kuyu yıllardır insanları besliyor

  Zemzem Arapça bir kelime olup "alçak sesle konuşmak" demektir. Aslında atların çıkardığı alçak sese zemzem denir. Herhangi bir şeyi muhafaza etmek için de kullanılır. Zemzem kuyusu, Mescid-i Harâm içinde Kâbe'nin Hacer-i Esved taşının bulunduğu köşesinden on dört buçuk metre uzakta, yer altında bir odada bulunuyor. Zemzem suyu 3 ayrı kaynaktan beslenmektedir, 3'ü birleşince Zemzem olmaktadır. Sadece 173 cm. derinliğindeki bir kuyuda bulunan Zemzem suyuna dışarıdan herhangi bir kaçak giriş v.s yoktur. Binlerce yıldan beri çöl sıcaklarında kavrulan insanlara su sağlayan bu kuyu hiçbir zaman kurumamıştır. Genelde kuyu sularında yosun vb. parazitler ortaya çıkar. Bu ise suyun tadının bozulmasına ve kokuşmaya sebep olur. Oysa zemzem suyunda bu tür biyolojik hadiseler yaşanmaz. Dahası, şehirlerin içme suları klorlanır ama, zemzem suyu herhangi bir kimyasal işlemden geçirilmez.

  'Arabistan su bakımından da zengin'

  Suudi Arabistan'da Zemzem suyunu inceleyen ve tedkik eden "Zemzem Araştırmaları ve Geliştirmeleri Enstitüsü" var. Bu enstitü'nün halihazırda başında Türkiyeli Prof. Dr. Zekai Şen bulunuyor. Zekai Şen'in Suudi Arabistan'daki görevi sadece Zemzem ile sınırlı değil. Aynı zamanda Arabistan'ın stratejik yeraltı sularının da sorumlu başdanışmanı. Stratejik Yeraltı Suları Enstitüsü bir ülkenin ne kadar tatlı suyu olduğunu, bu suyun ne kadar kişiye, ne zamana kadar yeteceğini araştırıyor. Suudi Arabistan'da bölgenin çöl olması nedeni ile yeraltı sularına özel bir önem gösteriliyor. Ama Arap yarımadasının altı sadece petrolle dolu değil. Bölgenin tüm yeraltı sularını inceleyen Zekai Şen, Suudi Arabistan'ın altının değerli mineralli sularla dolu olduğunu belirtiyor. "Allah, Arap yarımadasına öyle bir yeraltı suyu vermiş ki ondan minerali ve tuzlu suyu çekip karıştırdığınız zaman çok güzel bir su ortaya çıkıyor." Prof. Dr. Şen, Arap yarımadasının gelecekte su sıkıntısı çekmeyeceğini vurguluyor.

  DÜNYADAKİ EN SAĞLIKLI SULARDAN BİRİ

  Yıllardır Zemzem suyu üzerinde Batılı ve Müslüman bilimadamlarının yaptıkları araştırmalar sonucu ulaşılan neticelerden başlıcaları şunlar


  Avrupa'da labaratuarlarda yapılan araştırmaya göre Zemzem suyu diğer sulara göre çok daha az kükürt taşımaktadır.

  Yine aynı araştırmaya göre diğer sulara göre çok daha besleyicidir ve çok daha fazla mineral barındırmaktadır.

  Kaynağı henüz bulunamamıştır. Nereden geldiği şu anki teknolojiye göre bile bilinemiyor. Yakınlarında hiçbir kuyu yok ve denize de 80 km uzaklıkta. Bu şartlarda suyunu denizden veya başka bir kuyudan alması imkansız. Nasıl oluyor da yıllardır suyu bitmiyor, bunu kimse bilmiyor.

  Açlığını gidermek için içen kişinin açlığını, susuzluğunu gidermek için içenin susuzluğunu giderir.

  Sadece 1,5 metre derinliğindeki ufacık bir kuyudan çıkan su, hac mevsimi boyunca milyonlarca hacının tum su ihtiyacını karşılamaktadır ve hiçbir zaman ne azalma ne de kuruma göstermemektedir.

  Dünya Sağlık Örgütü (WHO)'nun raporlarına göre Dünya'daki en içilebilir ve sağlıklı sulardan biri.

  Amerika'da yapılan test sonuçlarına göre Dünya'da içinde mikroorganizma ve bakteri bulundurmayan tek su zemzem suyu. Yani zemzem mikrobik hastalıklara karşı etkili olan florürleri barındırıyor.

  Bir başka özelliği ise kalsiyum ve magnezyum tuzlarının oranının yüksekliği idi. Bu ise yorgun insanların yüzlerine sürdükleri zaman neden ferahladıklarını izah ediyordu.

  Bir başka araştırmada Zemzem suyunun mayalama özelliğinin de bulunduğu ortaya çıktı. Alman kimyacılar, Zemzem'in normal bir su ile karıştırıldığında baskın gelip bütününü Zemzem özelliğine çevirdiğini belirtiyorlar.


  TURAN KIŞLAKÇI  kaynak
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 3. #3
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.461
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742
  Zemzem suyunun gizemi !
  Yüzyıllardır tükenmeyen Zemzem suyu hac farizası boyunca günde ortalama 594 bin litre dağıtılıyor
  Parasız dağıtılan Zemzem mineral açısından zengin Diyanetten arkadaşlar,Mekke'de haccı izleyen biz Türk gazetecilere hoş bir sürpriz yaptı önceki gün.

  Mübarek Zemzem suyunun ana dağıtım santraline götürdü çoğumuzu. Ben de Mola'yı bu kutsal suyun ana santralinde verdim. Kentin içi sayılabilecek bir bölgede toplanıp dağıtılıyor Zemzem suları. Dağıtımı yıllardır Ğalye sülalesinin kontrolünde. Organizasyonun başında devlet adına Usame İbni Abdullah Kuşek adlı bir mutemet kişi var şu an için. İnanması güç olsa da çok çarpıcı ve şaşırtıcı özellikleri var bu kutsal sıvının. Örneğin şu günkü üstün teknoloji bile suyun nereden geldiğini belirleyemiyormuş.

  KUYUYA SIZMA YOK
  Yetkililere soruyoruz elbette:

  Yakınında bir su kaynağı vardır elbet?
  Hayır, yakınlarında izine rastlanmış tek bir kuyu bile yok. Ayrıca denize çok uzak tam 80 kilometre. 3 ayrı kaynaktan beslenir, 173 cm derinliğindeki kuyuya dışarıdan herhangi bir kaçak sızma yoktur.

  Normal sulara göre kimyasında da farklılık var mı?
  Dünyanın pek çok gelişmiş laboratuvarında bilimsel analizler yapıldı. Sonuç; diğer sulara göre çok daha az kükürtlü ve çok daha besleyici, mineralleri bakımından çok zengin olduğu yolunda.

  Vücuttan idrar yoluyla değil sadece ter yoluyla atıldığı gerçek mi efsane mi?
  (gülümsüyorlar) Gönlünüze göre karar verin. Gerçek olan şu ki sırf susuzluğu değil açlığını gidermek için içenin de açlığı bitiyor.

  KATKI MADDESİ BULUNMUYOR
  Yüzyıllardır özellikle de hacıların tüm ihtiyacını karşılıyor bu su. İçine normal su katılıp mı dağıtılıyor?
  Kesinlikle yapılmaz bu. Aslında bilimsel verilere göre Zemzem'in mayalama özelliği var. Kimyacılara göre Zemzem'i normal bir su ile karıştırsak baskın gelip bütününü Zemzem özelliğine çevirebilir ama yapılmıyor yine de.

  Tam nereden çıkıyor?
  Ana kuyu, Mescid-i Harâm içinde, Kâbe'nin Hacer- i Esved taşının bulunduğu köşesinden on dört buçuk metre uzakta, yer altında bir odada.1,5 metre derinliğindeki ufacık bir kuyudan çıkıyor, hac mevsimi boyunca milyonlarca hacının tüm su ihtiyacını karşılıyor ama hiç azalma kuruması yok. Önceleri Müslümanlardan bazıları yanlış bir uygulamayla dilek pınarı gibi kullanmış burayı. Yüzüklerini, küpelerini, tespihlerini atmışlar. 1971 yılında Zemzem kuyularını devlet ve din adına sevk- idare eden Ğalye sülalesinden bir zat kuyuya inip resmetti. Gördü ki su taşarak coşarak içindeki yabancı maddelerden kendini temizliyor. Sonradan üstü kapatıldı.

  EN SAĞLIKLI SU

  Mikroplu maddeler girince su da kirlenmez mi?
  Dünya Sağlık Örgütü (WHO) raporlarına göre dünyadaki en içilebilir ve sağlıklı sulardan biri de Zemzem'dir. Ayrıca içinde mikroorganizma ve bakteri bulundurmayan yegâne sudur.

  İlaç gibi bir bakıma?
  Aynen. Mesela Amerika'ya hiç kimse yurtdışından içecek ve meyve sokamaz. Lakin Zemzem ilaç listesindedir ve girişi serbesttir. Şehirlerin içme suları klorlanır ama Zemzem saftır kimya katkısı yapılmaz. Bir başka özelliği de kalsiyum ve magnezyum tuzlarının oran yüksekliğidir. Nice bitkin yorgunların yüzüne çarpınca ferahlar rahatlar.

  Ne kadar Zemzem tüketiliyor hac boyunca?
  Hiçbirimiz çok zorunlu olmadıkça Zemzem'i tüketmeyiz. Sadece hacıların hizmetindedir bu kutsal su. Her hac mevsimi, günde ortalama 594 bin litre Zemzem dağıtılır. Para ve maddiyat beklenmez, tamamen sebildir. Bunca hizmetlinin, çalışanın maaşı, ödeneği devletin hac bütçesinden karşılanır.
  Savaş Ay / Sabah

 4. #4
  redyellow
  Misafir..
  gerçekten inanılmaz bir su zemzem olayı, tam çölün ortasında müthiş bollukta akan bir ırmak adeta, kabede tavaf yaptıktan sonra içmek ayrı bir zevk...

 5. #5
  Aktif Üye ashenarşi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Mesaj
  1.511
  Rep Gücü
  33423
  Cuma günü 5 miyon müslüman cuma namazı kılmış. Başlığa göre bukadar insanı doyurduğuna göre müzicevi birşey olsa gerek.

Benzer Konular

 1. Zemzem Suyunun Sahte 'Mucizesi'
  SOSYALİST Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-06-2013, 10:12 AM
 2. Zemzem suyu kuyusu
  YukseLL Tarafından Dini Videolar Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 31-05-2013, 10:42 PM
 3. Genetik Yollarla Işık Üretim Mucizesi ve Lux Operonu Mucizesi
  meridyen2 Tarafından Biyoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-03-2011, 12:15 AM
 4. Zemzem Kuyusu
  guzin_abla Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 04-03-2008, 01:39 PM
 5. ZEMZEM
  dogangunes Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-06-2007, 12:21 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık