Mac için Twitter Uygulaması,Twitter, Mac uygulaması

Uzun süre ardından Twitter için Mac uygulamasını güncelleyen Twitter, güncelleme ile birlikte uygulamaya Türkçe dil ve retina ekran desteğini getirmiş oldu.

Mobil alanda epey bir yol alan Twitter, bu alanda bulunan uygulamalarını sürekli yenileyerek güncellerken Mac kullanıcıları için kullanımda olan Twitter uygulamasına, uzun süredir el atmıyordu. Bu sürenin ardından Mac için Twitter uygulamasını güncelleyen firma, uygulamaya 14 farklı dil desteği getirdi.

twittermachaber1367006330jpg

Aralarında Türkçe dil seçeneğinin de bulunduğu bu 14 farklı dil desteği ile birlikte Mac için Twitter uygulamasına gelen diğer bir yeni özellik ise Retina ekranlı Mac cihazlar için oldu. Bundan böyle Retina ekranları de destekleyen Mac için Twitter uygulaması, kullanıcılara daha iyi çözünürlükte daha iyi bir görüntü sağlayabilecek.

Bunlarında dışında Tweet gönderme özelliğini de güncelleyen Twitter, uygulamaya yeni bir fotoğraf ekleme aracı ekleyerek Tweet işlemlerini oldukça kolay hale getirmiş. Tasarımında neredeyse baştan aşağı yenilendiği Mac için Twitter uygulamasında logolar ve simgelerde tamamen yenilenmiş durumda.

Bu güncelleme ile birlikte bir açıklama yapan Twitter'ın Mac bölüm başkanı Ben Sandofsky, iOS sistemine biraz ara vererek tam anlamıyla Mac için odaklanacaklarını söylerken bundan sonra Mac için daha fazla güncelleme yapacaklarını belirtti. Ayrıca Sandofsky, Twitter'ın Mac uygulamasının mobil ve web uygulamalarında bulunmayan klavye kısayolları, çoklu hesap desteği ve birden fazla akış seçeneği gibi bulunan farklı özelliklerinin de altını çizdi.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

shiftdelete