Türkçe sürümünün devreye girmesi ve yeni tasarımının gelmesiyle birlikte Twitter'ın ülkemizdeki kullanımı ve popülaritesi gün geçtikçe arttı.

İşte bu yüzden bu araçlar Twitter hesabınızın yönetimini oldukça kolaylaştırabilir

Twuffer : Twuffer adlı araç tweetlerinizin gönderileceği saatleri ayarlamanıza yardımcı olan bir araç. Bir tweet yazıyorsunuz ve saati belirleyerek, bu tweetinizin belirlediğiniz saatte gönderilmesi için ayarlıyorsunuz.

Friend or Follow : Friend or Follow, siz takip etmenize rağmen sizi takip etmeyen isimleri listeleyen bir araç. Siteye girdiğinizde kullanıcı adınızı yazarak sizin takip edip sizi takip etmeyenleri görebiliyorsunuz.

TwitWipe : TwitWipe uygulamasının işlevi bugüne dek attığınız tüm tweetleri otomatik silmek için Dijital intihar aracı
NOT: TwitWipe konusunda sizi uyarmak gerekir, çünkü tweetlerinizi geri getirilemez şekilde siliyor

TweetEraser : TweetEraser ile mümkün. Kullanıcı adını aratarak kişilere yazdığınız tweetleri tek tek bulabiliyor ve dilediğiniz tweetleri seçerek silebiliyorsunuz

TweetDeckn : TweetDeck, tüm içeriği bir arada toplaması ve Birden fazla hesabı kontrol ve takip etmede kullanılıyor.

SocialBro : Twitter hesabınızın takibini gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda aracılığı ile tweet de yollayabildiğiniz uygulamanın en büyük özelliği sizi takipten çıkartanları (unfollower) size göstermesi. SocialBro bir Google Chrome eklentisi olarak çalışıyor.