Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647

  Anonymous Stratfor'a salidirdi

  Merhaba

  Anonymous'tan Stratfor'a Noel sürprizi

  Dünyanın konuştuğu internet konsanları Anonymous bu kez ABD düşünce kuruluşu Stratfor'a saldırdı. Anonymous, Stratfor'da kayıtlı binlerce kişinin şifre ve kredi kartı bilgilerini çaldı. İnternet anarşitleri, yardım kuruluşlarına 1 milyon dolar bağışlamak istiyor.  Anonymous ele geçirdikleri kredi kartı bilgileri sayesinde ABD gizli belgelerini Wikileaks'e sızdırdığı iddia edilen ABD'li asker Manning'e de iyi bir restorantta yemek ısmarlamayı talep etti.

  Daha önce internette filtrelemeyi protesto etmek için Türkiye'de Telekomünikasyon ve İletişim Başkanlığı'nın web sayfasına saldırı düzenleyen internet korsanları Anonymous ABD düşünce kuruluşu Stratfor'u hedef aldı. Anonymous, Stratfor'un internet sayfasını hacklediklerini twitter üzerinden şu sözlerle duyurdu: "MERY LULZXMAS!! hühühühühü" "Nasıl Lulzxmas hoşunuza gitti mi? Stratfor'un web sayfası saldırısından memnun oldunuz mu?" "Lulz" kelimesini "kahkahayla gülmek" anlamı taşıyor ve internet korsanları Anonymous bunu sloganları olarak kullanıyor.

  90 BİN KREDİ KARTI BİLGİSİ ÇALINDI

  Twitter'daki mesajda ayrıca Stratfor'a ait 90 bin kredi kartı bilgisinin çalındığını belirten Anonymous, bu kredi kartları üzerinden Noel dolayısıyla bazı vakıflara sembolik yardımlarda bulunulduğu belirtildi. Anonymous, söz konusu kredi kartları üzerinden "Save the Children" benzeri kuruluşlara 1 milyon dolar para yardımında bulunacağını duyurdu.

  YARDIM KURULUŞLARINA PARA YARDIMI

  Stratfor'un müşterilerinin kredi kart bilgilerinin ellerinde olduğunu kanıtlamak için Anonymous bazı sembolik yardımlarda bulundu. ABD İçişleri Bakanlığı'nda çalışan bir kişinin kredi kartı üzerinden Kızılhaç'a 180 dolar para yardımında bulunuldu.

  Yine Teksas'ta bir bankada uzun yıllar çalışan bir kişinin kredi kartı üzerinden Save the Children adlı kuruluşa 700 dolar yardım yapıldı.

  MANNING İÇİN LÜKS YEMEK

  Anonymous, ayrıca ABD gizli belgelerini Wikileaks'e sızdırmakla suçlanan asker Bradley Manning'e lüks bir restorantta güzel bir yemek ısmarlamak istediğini açıkladı.

  Anonymous Manning'le ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti: "Noel'de zenginler ve güç sahibi olanlar en güzel hediyeleri alıp, iyi yemekler yerken, yoldaşımız Bradlay Manning cezaevindeki hücresinde zor günler geçiriyor. Manning'in de Noel hediyesi olarak iyi bir yemeği hak ettiğini düşünüyoruz. Bu nedenle Manning'in kendi seçimi olan bir restorantta güzel bir yemek için en az 5 saat dışarı çıkarılmasını talep ediyoruz."

  Anonymous'tan Stratfor'a Noel sürprizi - *Haber

 2. #2
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647

  Anonymous'un ardında kim var?

  Merhaba

  Amerikan güvenlik şirketi Stratfor’un veri bankasına girerek binlerce müşterinin kredi kartı bilgilerini ele geçiren Anonymous'un bu girişimi bilgisayar korsanları camiasında da tartışmalara neden oldu.  Hacker grubu Anonymous'un sembolü olan gülen maskenin ardında kim var? Bu soru Anonymous'un, Amerikan danışmanlık şirketi Stratfor’un veri bankasına girerek binlerce müşterinin kredi kartı bilgilerini ele geçirdiğinin ortaya çıkmasının ardından yeniden gündeme geldi. Grubun üyeleri arasında yaşanan tartışma, Anonymous'un aslında ne denli dağınık bir yapıya sahip olduğunu ve grup üyelerinin birbirinden farklı hedefleri bulunduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Zira internet ortamında Anonymous üyesi olduğunu belirten bilgisayar korsanların bir bölümü Stratfor'a yapılan saldırıyı desteklerken, diğerleri bu girişimi yersiz ve yanlış buluyor.

  Anonymous üyelerinin dünyasına yakından bakmak için internet tarayıcısına 4chan.org adresini girmek yeterli. Bu site Anonymous'un kalbi kabul ediliyor. Sitenin en belirgin özelliği buraya anonim olarak her türü resim ve metin göndermenin mümkün olması.

  Kullanıcılar her ne kadar anonim olsa da benzer bir profile sahipler. Siteye genellikle 18-25 yaşları arasındaki erkekler giriş yapıyor. Kullanıcıların büyük bir bölümü Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'da yaşıyor. Kullanıcılar istediği her tür dökümanları site üzerinde yayınlayabiliyor. Grup içinde herhangi bir hiyerarşik yapı veya lider bulunmuyor.

  SABİT BİR POLİTİK HEDEFLERİ YOK

  4chan.org sitesindeki mesajlar ve Anonymous'un eylemleri birbiriyle tamamen örtüşüyor. Bu internet adresinin kullanıcıları yazdıkları yazılarla okuyucuları eğlendirmeyi, rahatsız etmeyi ve şaşırtmayı hedefliyor. Ancak kullanıcıların genellikle sabit bir politik hedefi bulunmuyor. Olsa olsa otoriteye, devlet kurumlarına, ekonomiye veya ailelerine yönelik bir başkaldırı söz konusu...

  Ancak uzmanlar son saldırının grubun konseptine uymadığı görüşünde. Kendilerini etik bilgisayar korsanları olarak tanıtan Kaos Bilgisayar Kulübü'nden de Anonymous'un Stratfor saldırısına tepki geldi. Özellikle yapılan hırsızlığı ve Stratfor kullanıcılarının kredi kartı bilgilerinin kullanılmasını eleştiren kulübün sözcüsü Constanze Kurz, "Bu eylemin Kaos Bilgisayar Kulübü olarak kabul ettiğimiz hackercilik ahlakına uymadığı açık bir şekilde ortadadır. Buna göre sadece kamusal bilgilerin paylaşılması, buna karşılık kişisel bilgilerin korunması gerekmekte. Elbette ki Anonymous'un bazı politik eylemlerine sempati gösteriyoruz. Ancak bu olayda birçok sıradan vatandaş zarar görmüştür ve bu durum kesinlikle kabul edilemez" açıklamasını yaptı.

  Anonymous'un ardında kim var? - *Teknoloji Haberleri - MSN Haber

Benzer Konular

 1. Anonymous Digiturk'ü Hack'ledi!
  YukseLL Tarafından Bilgisayar ve İnternet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-02-2012, 12:31 PM
Yukarı Çık