+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

İnternet 3 TL oluyor ama...

BİLİM , TEKNİK , TEKNOLOJİ Kategorisinde ve Bilgisayar ve İnternet Forumunda Bulunan İnternet 3 TL oluyor ama... Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Türk Telekom'un yeni kampanyası interneti az kullananlara ucuz intrnet sunarken hergün internete bağlananlara ise yüksek fatura çıkartıyor. Aboneler, internet hizmetine

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye İnci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Sanane :)
  Mesaj
  3.038
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  28
  Rep Gücü
  68553

  İnternet 3 TL oluyor ama...

  Türk Telekom'un yeni kampanyası interneti az kullananlara ucuz intrnet sunarken hergün internete bağlananlara ise yüksek fatura çıkartıyor.

  Aboneler, internet hizmetine erişim için aylık 3 TL sabit ücret ödeyecek. İnternete girdiği her gün için (500 MB kullanımla sınırlı) de 3 TL ödeyecek. 1 ay içinde yalnızca 5 gün internete giren bir abone, 15 TL kullanım, 3 TL’de sabit ücret olmak üzere 18 TL ödemede bulunacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) onayına sunulan ‘her eve internet’ projesi, yoğun biçimde internet kullananlardan daha çok ay içinde belli günlerde internete giren potansiyel aboneleri hedefliyor.

  MEVCUT ABONELER DE YARARLANABİLECEK

  BTK’nın, Türk Telekom’un teklifini en kısa sürede gündemine alması bekleniyor. Kurum’un onayının ardından uygulamaya geçilecek. Türk Telekom yetkilileri, bu uygulamadan, mevcut abonelerin de yararlanabileceğini belirterek, “Proje, her kesime ve her aboneye açık olacak” dedi. Türk Telekom yetkilileri, Türkiye’deki internet abone sayısını artırma hedefi doğrultusunda hayata geçirilecek olan ‘her eve internet’ projesinin çeşitli kampanyalarla da destekleneceğini açıkladı. Yetkililer, günde 3 TL’ye internet uygulamasının bilgisayar kampanyalarıyla birleştirilebileceğini kaydetti.

  GÜNLÜK İNTERNET SİSTEMİ NASIL İŞLEYECEK?

  Abone, piyasada faaliyet gösteren herhangi bir internet servis sağlayıcıya (ISS) başvuracak. Evine, internet bağlantısı yapılmasını talep edecek. Aboneye, internet bağlantısı 3 TL karşılığı yapılacak.

  Türk Telekom yetkilileri, projenin hedeflerinden birinin abonelerin internete
  erişimini sağlamak olduğunu belirterek, bu noktada internetin eve erişmiş olacağı ve abonenin istediği anda kullanabileceği internete sahip olmuş olacağını belirtiyor.

  Abone, uygulama çerçevesinde aylık 3 TL sabit ücret ödeyecek.

  Abone, internete her girdiği gün için (500 MB kullanımla sınırlı) 3 TL daha ödeyecek. Kota aşımı ayrıca ücrete tabi tutulacak.

  Abone, 1 ay içinde 5 gün internete girdi. 15 TL internet kullanım, 3 TL’de sabit ücret olmak üzere 18 TL ödeme yapacak.

  Sık kullanan aboneler dikkat!

  Türk Telekom’un verilerine göre, Mart 2010 tarihi itibarıyla bir ADSL abonesinin ortalama aylık data kullanımı 11.2 GB’yi buluyor. Yani abone başına ADSL kullanımı iki katına yakın yükseldi. Bu nedenle interneti sık kullanan abonelerin yeni uygulamayı tercih etmeden önce dikkatli olması gerekiyor. Her gün internete giren bir abone için günlük 3 TL’den aylık ücret 3 TL’lik sabit ücretle birlikte 93 TL’yi buluyor.

  Dar gelirli kesimle abone sayısı 10 milyona çıkacak

  Türk Telekom, bu uygulamanın ‘yoğun internet’ kullanıcılarından daha çok özellikle kırsalı ve toplumun dar gelirli kesimlerini internetle tanıştırmayı amaçlıyor. Uygulamayla, internet abone sayısının 6.8 milyondan 10 milyona
  çıkması bekleniyor. Türk Telekom’un halen aylık 4 GB’lik en düşük tarifesinin ücreti 27 TL. (Haberturk)

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye oddly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Mesaj
  176
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  1039
  telekom yeni bir kazıklama metodu bulmuş. sanki 500 mb çok ya...

Benzer Konular

 1. USB tarih mi oluyor?
  mopsy Tarafından Ev Elektroniği Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-09-2010, 09:25 AM
 2. Google'a ne oluyor?
  mopsy Tarafından Bilgisayar ve İnternet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 06-06-2010, 12:46 PM
 3. Memeliler yok oluyor
  SAHARAY Tarafından Evcil Hayvanlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-10-2008, 01:02 PM
 4. Aşka Ayıp Oluyor
  blueice Tarafından Mesaj Panosu Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 13-03-2008, 09:35 AM
 5. lnb tarih oluyor
  süvari Tarafından Uydu Sistemleri ve Alıcıları Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 21-02-2008, 02:26 AM
Yukarı Çık