+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Otopark Güvenlik Malzemelerinde Tüm İhtiyaçlarınız CrossRoad Trafik’te

Araba ve Otomobil Kategorisi Oto Haber, Kampanya Forumu Otopark Güvenlik Malzemelerinde Tüm İhtiyaçlarınız CrossRoad Trafik’te Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Otopark malzemeleri ile araçların güvenliğini sağlarken sürücülerin de yönlendirmesini sağlayabilirsiniz. İşletmenizin otopark yönetmeliğine uygun olabilmesi için büyükşehir belediyelerinin belirlediği kurallar ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Feb 2018
  Burç:
  Boğa
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  15
  Rep Gücü
  1

  Post Otopark Güvenlik Malzemelerinde Tüm İhtiyaçlarınız CrossRoad Trafik’te

  Otopark malzemeleri ile araçların güvenliğini sağlarken sürücülerin de yönlendirmesini sağlayabilirsiniz. İşletmenizin otopark yönetmeliğine uygun olabilmesi için büyükşehir belediyelerinin belirlediği kurallar çerçevesinde düzenlenmesi gereklidir. Güvenliği riske atacak kritik noktalarda kullanılacak otopark malzemeleri nelerdir? Bu malzemeler arasından hangi uzunluğa sahip olan tercih edilmeli? Otopark işletmecisinin alması gerekli olan tüm otopark malzemelerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.


  Otopark Giriş ve Çıkışları için Trafik Konisi


  Açık veya kapalı otopark fark etmeksizin trafik konisi kullanılmaktadır. Genellikle otopark giriş ve çıkışlarında konumlandırılan trafik konilerini katlı otopark içerisinde de tercih edilebilir. Katın araç kapasitesi dolduğu zaman yeni gelen araçları üst kata yönlendirmek için kat girişine trafik konisi kullanılır.
  Giriş ve çıkışlar için genellikle reflektifli 75 cm trafik dubası tercih edilmektedir.

  75 cm Trafik Dubasını İncelemek için Tıklayınız.

  Otopark çıkışının yokuş olduğu durumlarda çıkış kısmına reflektif şeritli olan ve uzun trafik konisi 90 cm alınmalıdır.  Trafik Konisi 90 cm Ürün Özelliklerini İncelemek için Tıklayınız.

  Kat içinde yönlendirme ve bilgilendirme yapmak için trafik levhalarını veya plastik zincirleri trafik konisi üzerinde bulunan kanca sayesinde monte edebilirsiniz.
  Otopark içi Şerit Düzenlemek için Esnek veya Demonte Delinatör


  Otopark içinde ve çevresinde delinatörleri sıklıkla kullanırız. Şerit ayırıcı delinatörler sayesinde park yerlerini daha belirgin hale getirirsiniz.

  Otopark içinde park yerlerini belirlemek için 45 cm delinatörler kullanılabilir.  Delinatör 45 cm Fiyatları için Tıklayınız.

  Otopark girişinde gişenin veya kulübenin olduğu alanda daha çok 75 cm delinatör tercih edilir.


  Delinatör 75 cm Özellikleri için Tıklayınız.  Otopark çıkışında trafik konisinde belirttiğimiz gibi yokuş söz konusu ise yokuş bitimindeki şeritlerin otopark içinden belli olabilmesi için delinatör 100 cm montajı yapılmalıdır.  Delinatör 100 cm Özellikleri için Tıklayınız.

  Delinatörlü stoper çeşitleri ise araçların görüş mesafesinin az olduğu otopark içlerinde tercih edilmektedir.


  Araçların Otopark içi Hızlarını Kontrol Etmek için Hız Kesiciler
  Otopark trafik malzemeleri arasında önemli bir yere sahip olan hız kesicilerde otopark da hem plastik hız kesici hem de kauçuk hız kesici kullanılmaktadır.

  Kauçuk hız kesiciler daha çok otopark girişinde ve çıkışında kullanılır sürücülere yumuşak bir geçiş sağlar.  Kauçuk Hız Kesici Çeşitlerini İncelemek ve Satın Almak için Tıklayınız..

  Plastik hız kesiciler ise otopark içinde kat geçişlerinde kullanılır.  Plastik Hız Kesici Çeşitlerini İncelemek ve Satın Almak için Tıklayınız..

  Dar Alanlarda Çarpmalara Karşı Kauçuk Kolon Köşe Koruyucular
  dar alanlarda carpma - Otopark Güvenlik Malzemelerinde Tüm İhtiyaçlarınız CrossRoad Trafik’te
  Otopark içi dar ve geçişlerin zor olmasından dolayı araçların kolonlara çarpma riski yüksektir. Kauçuk kolon köşe koruyucuları ile hem araç hem de kolonların zarar görmesi engellenir.  Kolon Koruma Bariyerini Satın Almak için Tıklayınız..


  Otopark içinde Araçları Yönlendirmek için Yol Butonları
  Otopark içinde görüş açısının sorun olmadığı alanlarda delinatör malzemesine alternatif olarak yol butonlarını tercih edebilirsiniz. Cam gözlü yönlendirici yol butonları araçların güvenliğini sağlamaktadır.
  3202 300x300 - Otopark Güvenlik Malzemelerinde Tüm İhtiyaçlarınız CrossRoad Trafik’te
  Yol Butonu Fiyatlarını Öğrenmek için Tıklayınız..


  Park Düzenini Sağlamak için Araç Stoper

  Park eden araçların çizgileri görmeme ve ihlal etme ihtimallerine karşın araç için ayrılan alanın çizgi bitimlerine araç stoper monte edilmektedir. Kauçuk veya plastik malzemeden yapılabilen araç stoper otopark malzemeleri arasında yerini almaktadır.


  Otopark İçi ve Çevresi için Yönlendirici ve Bilgilendirici Levhalar

  Otopark içinde sürücüleri yönlendirmek ve olası bir çalışma hakkında bilgilendirmek için trafik işaretlerini kullanabilirsiniz. Otopark girişinde hız limitini belirtmek için trafik levhasını delinatör veya trafik konisi üzerine takabilirsiniz.  Trafik İşaretlerini Satın Almak için Tıklayınız..

  Otopark işletmecileri ihtiyaç duydukları tüm otopark malzemelerini Crossroad Trafik’ten uygun fiyatlarıyla satın alabilir.


  Kaynak:
  https://www.crossroadtrafik.com/otop...road-trafikte/

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Trafik Güvenlik Malzemeleri İmalatçısı Crossroad Trafik
  crossroadtrafik Tarafından Oto Haber, Kampanya Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-05-2018, 04:04 PM
 2. Yorum: 0
  Son mesaj: 17-05-2018, 01:32 PM
 3. Otoparkların İhtiyacı Olan Trafik ve Yol Güvenlik Malzemeleri
  crossroadtrafik Tarafından Diğer Uğraş ve Hobiler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-03-2018, 11:35 AM
 4. Trafik Konisi ile Güvenlik Risklerini Ortadan Kaldırın
  crossroadtrafik Tarafından Diğer Uğraş ve Hobiler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-03-2018, 11:59 AM
 5. Crossroad Trafik
  crossroadtrafik Tarafından Araba ve Otomobil Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-02-2018, 12:40 PM

Anahtar kelimeler