2011 Nissan X-Trail Yollarda
Nissan makyajladığı 2011 X-Trail’in ilk bilgilerini basınla paylaştı
Nissan’ın beğenilen SUV modeli tasarımsal ve mekaniksel bazı değişikliklere gidildi. Yeni X-Trail’i incelediğimizde tasarım olarak çok fazla yenilik göremesekte mekanik bazda yenilikleri görebiliyoruz.

Bunların başında X-Trail’in motor seçeneklerine eklenmiş olan yeni 2.0 litrelik Dizel motor seçeneği. Temiz Dizel olarakta bilinen bu seçenekte araba 6 ileri otomatik vites seçeneğine sahip şanzıman ile çalışacak. Bir diğer önemli yenilik ise modelin 4×4 verisyonlarında geçerli olan tepe iniş sistemi. Bu sistemde arabanın arka koltuklarında seyehat edenler için geliştirilmiş kafalıklar ve üç noktadan bağlantılı emniyet kemerleri standart donanımda sunuluyor. Ayrıca soğutma ve ısıtma özelliğine sahip torpido ve akıllı anahtar sistemleride yeni X-Trail’deki yeniliklerden.

Nissan kendine ait bir tasarım çizgisi olan X-Trail modelini çok fazla elden geçirmemiş. Sadece bazı ufak yenilikler ve iyileştirmeler getirmiş. 2011 model X-Trail’in görünümüne baktığımızda LED teknolojisinin farlarda kullanılmaya başladığını görüyoruz. LED teknolojisi ile çalışan stoplar araçta gördüğümüz yeniliklerden birisi. Diğerleri ise ön tampon, farlar, ön panjurda yapılan bazı tasarım değişiklikleridir. Aracın standart donanımında 17 inç jantlar sunulurken, 7 değişik gövde rendi ile satın alınabilecek. Yeni X-Trail’in iç mekanında göstergeler büyütülmüş, koltuk kumaşları yenilenmiş.
kaynak:traraba.com

[DM]xezwz7_a-look-at-the-2010-nissan-x-trail_auto[/DM]