Dacia Sandero ile, Dacia esprisine sadık, yani sunulan özellikler ve geniş iç mekana göre son derece cazip bir fiyatla kusursuz kalitede bir otomobil yaratmak için herşeyi yaptık. Gerçekten de, Dacia Sandero satış fiyatı ile küçük modeller kategorisinde yer alıyorsa da, aslında geniş boyutları ile daha çok üst segment kompakt modeller sınıfına ait olduğunu ortaya koyuyor. Dacia Sandero 5 koltuk ile birlikte katlanabilen arka koltukla hacmi 1200 litreye kadar çıkabilen 320 litrelik pratik bir bagaj sunuyor. Konforlu koltukları ve bacaklarınız için geniş alana sahip olan iç mekanda rahatlığınız için herşey düşünüldü. Ayrıca, torpido paneli ile gösterge tablosundaki bütün kumandalar huzur ve güven içinde sürüş olanağı sağlamak üzere tasarlandı

Dacia Sandero kendilerini kanıtlamış olan Renault motorları, güvenlik donanımları ve karşılaşabileceğiniz tüm yol koşullarının üstesinden gelmeye hazır bir şasi ile donatıldı. Dacia Sandero 3 yıl veya 100 000km* garantili olup, düşük bakım ve onarım maliyetleriyle dikkat çekiyor

GÜVENLİK
Sizin güvenliğiniz herşeyden önce gelir. Renault'nun güvenlik alanındaki uzmanlığından yararlanarak, tüm yolculuklarınızda sizi korumak için yeni Dacia Sandero'yu aktif ve pasif etkin güvenlik unsurlarıyla donattık.

Aktif Güvenlik
Dacia Sandero'nun fren sistemi özel bir çalışmaya konu oldu. Dacia Sandero standart olarak elektronik fren dağıtıcısı, acil fren yardımı (AFU) - Dacia ürün gamında gerçek bir yenilik ! - fonksiyonları ile eşleşen kuşak Bosch 8.1 ABS sistemi (opsiyonel*) ile donatıldı. Bu ABS bloku mükemmel durma mesafeleri ve asimetrik frenlemede büyük bir denge sağlıyor.

*ABS opsiyonel

Pasif Güvenlik
Dacia Sandero'da maksimum koruma için arkada 3 kafalık (opsiyonel*) ve 3 adet 3 noktalı emniyet kemeri var. 3 noktalı emniyet kemerleri önde ayarlı dahili güç limitörü ile donatıldı (göğüs kısmını daha iyi korumak için).

*Ambiance'de opsiyonel

MOTOR

Renault Güvencesi
Dacia Sandero, Renault ailesine ait çok sayıda modelde daha önce kendini kanıtlamış olan benzinli motorları devraldı.

Benzinli - 1,6 MPI 90 ch / 64 kW
1.4 l ve 1.6 l 8 supaplı iki benzinli motor Dacia markasının temel özelliği maliyet, sağlamlık ve bakım kolaylığı kriterlerine mükemmel uyum gösteriyorlar. Düşük devirde geniş bir kullanım aralığında mevcut olan yüksek torklarıyla dikkat çekiyorlar.

Dizel - 1,5 dCi 70 ch
Dizel motorizasyonda geçek bir referans olan 1.5 dCi dizel motor dünyanın en yüksek performanslı dizel motorları arasında yer alıyor. 2. nesil Common Rail Turbo Direkt Enjeksiyon ile donatılmış bu motor kullanıcıların yüksek beklentilerini çok az bir yakıt tüketimi ile karşılıyor.

Dizel - 1,5 dCi 85 ch
Dizel motorizasyonda geçek bir referans olan 1.5 dCi dizel motor dünyanın en yüksek performanslı dizel motorları arasında yer alıyor. 2. nesil Common Rail Turbo Direkt Enjeksiyon ile donatılmış bu motor kullanıcıların yüksek beklentilerini çok az bir yakıt tüketimi ile karşılıyor
dacia.com.tr

[DM]xa0r21_dacia-sandero-studio-shots_auto[/DM]