Ailenizle uzun yolculuklara çıkabilmeniz ya da arkadaşlarınızla eğlenceli dakikalar geçirebilmeniz için idealdir. Aynı zamanda, boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz sportif bir araçtır. Şehir içindeki sürüşlerde kendinizi gösterebileceğiniz kadar zariftir. İstediğiniz herşeyi taşıyabilecek kadar güçlüdür. Benzersiz bir sürüş deneyimi yaşatacak kadar dinamiktir.

Aracın Dışı
Ön tamponun ve sis lambalarının yeni tasarımı, daha güçlü radyatör ızgarası, elips şeklindeki ve mercekli zarif ön farları. Roomster'a sağlamlık ve stabilite kazandırmaktadır.

Yeni gövde rengi seçenekleri, geniş hafif alaşım jant seçenekleri, düşlerinizi ve tercihlerinizi özgürce ifade edebilme şansı verir.

Gövdenin dinamik hatları, C sütununa entegre edilmiş arka kapı kolları ile sıra dışı şekillendirilmiş ön ve arka camlar gibi karakteristik özellikleri sunmaya devam etmektedir.


Kabin
Tamamen yeni döşemeler hatlar, sürüş deneyimini geliştirmektedir. Yenilikçi gösterge paneli tasarımı ve klima kontrol elemanları, sadece estetik bir görünüm sunmakla kalmaz, aynı zamanda araçtaki pek çok yeni fonksiyona ev sahipliği yapar. Radyonun rahat ve güvenli bir biçimde kumanda edilebilmesini sağlayan çok işlevli direksiyon simidi düğmeleri mevcuttur.

Roomster, iç hacim ve pratiklik bakımından rakiplerini gölgede bırakmaya devam etmektedir. Varioflex arka koltuk sistemi, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Konforunuz bizim için oldukça önemli olduğundan, aracın içinde akıllı detaylara yer verdik ve geniş bir iç hacim sunduk.


Güvenlik
Roomster, güvenlik bakımından denenmiş ve testlere tabi tutulmuş, emniyetli bir otomobildir. Bu testler, bağımsız bir test kuruluşu olan Euro NCAP tarafından yapılmış ve Roomster bu testlerden 5 yıldız almıştır.

"Mükemmellik bile geliştirilebilir" düşüncesinden yola çıkılan yeni Skoda Roomster, yeni elektronik stabilite programlarının kullanılmasıyla daha da güvenli bir otomobil haline getirilmiştir.

Roomster, ABS Plus paketiyle ya da ABS ve MSR seçenekleriyle geliştirilebilir, Çift Devre vakumlu frenler,lastik hava basıncı kontrolü fonksiyonuna sahip olabilir.

Bir diğer yenilikse, ESP, ASR, EDS, HBA sistemlerini barındıran ESP Plus sistemi ile, yokuşta tutuş kontrolü ( Hill Holder ) sistemidir.

Ön farlar, pek çok önemli tasarım değişiminden ve teknik modifikasyondan geçirilmiştir. Roomster'da, viraj geçişlerinden daha iyi bir aydınlatma sağlayarak güvenliğe katkıda bulunan yeni halojen projektör döner farlar da opsiyonel olarak sunulmaktadır. Ön sis farlarında Gündüz Sürüş fonksiyonu standart, Viraj Farı fonksiyonu ise isteğe bağlı olarak sunulmaktadır.

Benzinli motorlar
Yeni 1.2 TSI* Motorlar 63 kW ile 77 kW arasında performans değerlerine sahiptir.
Motor yelpazesi, geliştirilmiş 3 silindirli 1.2 12V HTP/51 kW motorla zenginleştirilmiştir.

Dizel motorlar
Common-rail doğrudan yakıt enjeksiyonlu dizel motorlar, gelişmiş ve sessiz olmalarının yanı sıra, son derece düşük yakıt tüketimlerine sahiptir. En güçlü motor, yeni süper şarjlı, 4 silindirli
1.6 TDI* CR DPF/77 kW motordur.
Bunun yanı sıra, aynı motorun 66 kW güç üreten versiyonu ile
1.2 TDI* CR/55 kW motor seçeneği de mevcuttur.

Daha fazla bilgi için tıklayınız

[DM]xncrd_skoda-roomster_auto[/DM]