Makyajlı Octavia'nın zamanın ötesindeki zarafete sahip tasarımı, Škoda ailesinin ve Octavia gamının bir üyesi olduğunu daha fazla dinamizm ve gerçek bir büyü katılmış olarak gösteriyor. Görünüm şimdi daha da sofistike, çizgiler daha şık ve aracın hem önü hem de arkası yeniden tasarlanmış

İÇ MEKANİç mekandaki yeni özellikler ve görünüm, hem daha rahat hem de daha güvenli bir duruşu ifade ediyor. Octavia artık, ürün gamının içinde tamamen yeni nesil 3 ve 4 kollu direksiyon simitleri, radyo sistemlerini de sunuyor.

Gösterge paneli, yenilikçi ve şık tasarımın yumuşak ve dokunmatik yüzeyle birleşmesine en güzel örnek. Beyaz LED aydınlatma, siyah gösterge panellerine şık bir görünüm verirken, diğer elektronik aksamdaki klasik yeşil fon aydınlatma, sürüş esnasında rahatsız etmeyen hoş bir uyum sergiliyor.

Koltukların yeni renkleri ve malzemeleri ile kapı panellerinin uyumlu tasarımı yeni gösterge panelinde yaptığı gibi en modern trendlere uyum sağlıyor.


MOTOR

Yeni Octavia'da sunulan teknoloji, günümüz otomobillerinde bulunanların en gelişmişlerinden biri. Yeni Octavia'da, dört benzinli, üç dizel motor seçeneği ile geniş bir otomatik ve düz vites seçeneği sunulmaktadır.

1.4 TSI/90kW (122 bg) ve 1.8 TSI/118 kW (160 bg) motorlar için özel olarak geliştirilmiş, devrim yaratacak DSG 7° otomatik şanzıman sistemi mevcut Yeni Octavia'yı farklı kılan teknolojik yeniliklerin başında gelmektedir..

Yeni Octavia'nın motor hacmi ve güç seçenekleri, her müşterinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir çeşitlilik sunuyor. Benzinli motor seçenekleri 1.6 MPI/75 kW (102 Hp)'den başlayarak, 147 kW (200 bg) güç sağlayan 2.0 TFSI'ya kadar değişiyor. Octavia'nın dizel modeli ise 77 kW (105 bg) ve 103 kW (140 bg) çıkışlı iki turbo motoru seçeneği sunarken, 125 kW (170 bg)çıkış veren yakıt enjeksiyonlu, 2 litre turbo dizel common-rail seçeneği de mevcuttur.


Jumbo Box

Ön koltukların arasında yer alan ve ayarlanabilir kol dayama ünitesine sahip olan Jumbo-Box, soğutucu özelliğine sahiptir. Favori parçalarınızı dinlemeyi kolaylaştırmak amacıyla içine yerleştirilmiş ses soketi sayesinde yolculuklarınız daha zevkli olacaktır.
Jumbo-Box'ın arka kısmında arka koltuk ısıtma düğmeleri yer alabilir. (Opsiyonel donanımdır.)

Radio Bolero

Radio Bolero CD, CD-MP3, CD-WMA çalma, entegre 6’lı CD değiştirici, eğer araç üzerinde telefon kiti varsa hands-free özelliği, MMC ve SD kart yerleştirme yuvası ile bir müzik sisteminden beklenebilecek birçok özelliği birarada sunuyor. Bu özelliklerin yanı sıra 6,5“ boyutunda TFT renkli dokunmatik ekranı ile kullanım konusunda yeni bir boyuta geçiş sağlıyor ve araçta eğer varsa park sensörlerinden gelen sinyallere göre manevra sırasında engellere olan yakınlığı çok detaylı bir şekilde gösteriyor. Talep edilirse daha yüksek ses verme kapasitesine sahip olan ses sistemi ile kombine edilebiliyor.

*Opsiyonel donanımdır.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

ERROR: If you can see this, then Dailymotion is down or you don't have Flash installed.