SEAT'ın yarışçı ruhuna başka hiçbir otomobilin olmadığı kadar sahip. Yeniden tasarlanmış ön ızgarasından etkileyici parlak çelik oval egzoz borularına kadar yeni Leon CUPRA, model yelpazemizin en güçlü ve en özel görünümlü aracıdır. Etkileyici yeni hatları virajlarda kalp atışını hızlandırırken yarış pistlerinde de son sözü söylüyor.

Yeni Leon CUPRA'nın standart donanımında, yeni XDS sistemimiz de bulunmaktadır. Viraj geçişlerinde, elektronik stabilizasyon sistemi kendi kendini bloke eden bir diferansiyel olarak çalışır ve verimlilik kaybı yaratmadan sürüş tepkilerini yumuşatır. ESP (Elektronik Stabilizasyon Programı) teknolojimizle mükemmel bir uyum içinde çalışan bu sistem, tutunma yeteneği zayıflayan tekerleğe fren uygular. Viraj geçişleri hiç bu kadar keyifli ve emniyetli olmamıştı.

Yarış ve emniyeti birbirinden ayırmak mümkün değildir. Bu nedenle, yeni Leon CUPRA'nın standart güvenlik donanımı hayli zengindir ve şunlardan oluşmaktadır: ABS (Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi), TCS (Çekiş Kontrol Sistemi), EBA (Acil Durum Fren Yardımı) teknolojili ESP (Elektronik Stabilizasyon Programı), düşük lastik hava basıncı uyarısı, sürücü ve yolcu hava yastığı ve yan hava yastıkları.

Çift bölgeli otomatik klima, dönüşe duyarlı ön sis farları, yol bilgisayarı, hız sabitleme sistemi, 8 adet güçlü hoparlörü bulunan MP3 çalarlı Radyo CD ve ayrıca iPod® ya da USB aygıtınızdaki MP3 dosyalarınızı çok işlevli direksiyon simidi üzerinden kumanda edebildiğiniz bütünleşik USB/Aux-in yuvası (CUP), otomobilin diğer öne çıkan donanım özellikleridir. Arka camların karartmalı olduğunu ve kapı kollarının gövde renginde olduğunu söylemeye ise sanırız gerek yok

2.0. lt TSİ 240 hp

Yeni Leon CUPRA; SEAT'ın seri üretim otomobilleri içinde şu ana kadar üretilmiş en güçlü motoru kullanmaktadır. 0-100 km/s hızlanmasını sadece 6.4 saniyede gerçekleştiren Leon CUPRA, ilk 1000 metreyi 26.4 saniyede geçer ve 247 km/s azami hıza ulaşır. Üstelik bu olağanüstü performansa 100 km'de sadece 8.3 litrelik yakıt tüketimiyle ve 199 gr/km gibi son derece düşük karbon salınımıyla ulaşılmaktadır. Bu sayede yeni Leon CUPRA sadece muhteşem bir sürüş keyfi yaşatmakla kalmaz, ekonomik ve ekolojik açıdan da büyük katkı sağlar. Çok doğru... bir şampiyon her açıdan kusursuz olmalıdır.
seat.com.tr

ERROR: If you can see this, then Dailymotion is down or you don't have Flash installed.