Dünyaca ünlü Alman otomobil devi Audi R8 modelinin açık tavanlı versiyonlu Spyder'ı tanıttı. R8'in sportif görünümüne üstü açık arabaların karizmasını ekleyen Syder performansıyla da parmak ısırtıyor.

R8'in genel çizgilerinde değişiklik yapmadan yeni tasarlanan Spyder kumaş bir tavana sahip. Bu tavan 19 saniyede açılıp kapanabiliyor. 50 km hızla giderken tavanı açmak da mümkün. Ayrıca tavan açıldığında bez tavan özel tasarlanan motor üstü bölümün altına gizleniyor.

Audi'nin karbon fiber kompozitlerden ürettiği şasiye sahip olan R8, hafif tavanı sayesinde de normal R8'e yakın bir ağrılığa sahip. 5.2 litrelik V10 motor ise bu otomobilin can alıcı noktası. FSI teknolojisine sahip motor 525 beygir güç 530 Nm tork üretiyor. R8 Spyder 0-100 km hızlanmasını 4.1 saniyede tamamlıyor ve maksimum hızı ise 313 km. Ayrıca araç Quattro 4 çekerden çekiş sistemine de sahip.

İç tasarımı da R8 ile aynı olan Spyder farklı renk kombinasyonlarında ki deri kaplamalarıyla dikkat çekiyor. Aracın diğer özellikleri ise LED farlar, Audi Space Frame, emniyet kemeri üstünde yer alan mikrofon sistemi. 2010'un ilk çeyreğinde piyasaya çıkacak olan R8 Spyder 156,400 avro'luk başlangıç fiyatına sahip olacak.
haber3.com

[DM]xcyzrh_essai-audi-r8-v10-spyder-2010_auto[/DM]