Hayata spor otomobil gibi yaklaşan bir aile otomobili
Sürücü koltuğuna oturur oturmaz, araca girişte harekete geçen "aydınlatma modu" sırasıyla enstrüman ve sesli göstergeleri aydınlattığında, otomobilin canlandığını hissediyorsunuz.

Çarpıcı, dinamik tasarımı, Mazda'nın spor otomobil mirasını sürdürüyor ve kendi ayırt edici öğelerini ekliyor. Örneğin, far gruplarının bu segment için yeni standartlar belirleyen şık, elips şekilleri ve karmaşık bir yüksek teknoloji içeren iç tasarım gibi.

Pürüzsüz ve şık yan profili, kıvrımlı tavanı ve dikkati çeken tampon kavisleri, Mazda'nın benzersiz imzasını oluşturuyor. Arkadaki C kolonu, yanlamasına "V" tasarımını sergileyerek hız duygusunu artırıyor.

Ön bölümde Mazda'nın imzası olan beş noktalı ızgaranın müthiş evrimi göze çarparken, spor otomobil hissini destekleyen geniş hava girişi ile birlikte yanlardaki daha küçük hava aralıkları sağlam, agresif ama zarif görünümü destekliyor.

Sofistike iç tasarım
Mazda6'nın içinde artan sportifliğin, inceliğin ve ileri teknik özelliklerin bir bakışta farkına varacaksınız.

Yumuşak görünümlü, kıvrımlı gösterge paneli ve sert, metalik görünümlü kontrol paneli, hafiflik ve kesinlik arasında çekici bir kontrast yaratan unsurlar arasında sayılabilir. Göstergeler, çekici bir görünüm ile olağanüstü işlevselliği birleştiriyor. Kadranlardaki dolaylı mavi aydınlatma, çarpıcı bir etki sağlıyor.

Kapı döşemesinde zengin kıvrımlı yüzeyler üzerindeki şık, derin ve keskin hatlı çizgiler, yumuşak yüzeyleri vurguluyor. Ayrıca kapı kollarının dekoratif yüzeyleri, kalite hissi veren bir inceliğe sahip. Keskin hatlar, zengin kıvrımları vurguluyor.

Bu, içinde olmaktan haz alacağınız bir otomobil

Güç elinizde
MZR 2,0 litre benzinli motor daha sportif, daha güçlü bir sürüş sağlıyor. Sıralı Sübap Zamanlaması (S-VT) sistemi, Değişken İndüksiyon Sistemi (VIS), elektronik gaz kontrolü ve çift susturucusu bulunan bu motor, 147BG'lik bir maksimum güç değerine ve optimum torka sahip.
mazda.com.tr

[DM]xeiwem_2009-mazda6-car-review_auto[/DM]