Yeni Hyundai Accent Era yenilendi. Dış ve iç görünümünde yapılan yenilikler ve dizel motor için otomatik şanzıman seçeneğiyle satışa sunulmaya başladı.

Hyundai Accent Era’nın için yapılan sunumda dış görünümünde krom kaplamalı yeni ön ızgara, beyaz renkli reflektörlere sahip ön farlar, yeni tip 5 kollu alaşım jantlar, Start ve Team donanım paketlerinde gövde renginde, Select ile Style donanım paketlerine krom görünümlü kapı ve bagaj kapağı çıtaları kullanılıyor.

Hyundai Accent Era’nın iç görünümünde yapılan değişiklik ise mavi aydınlatmalı göstergeler, yeni konsol rengi ve koltuk desenleri dikkat çekiyor.Select paketindeyse tüm sayılan donanımlara ek olarak harita okuma lambaları ve güneş gözlüğü saklama bölmesi, sürücü koltuğunda kol dayama yeri, arka bardaklıklar, gövde rengi dış aynalar ve kapı kolları, yolcu havayastığı ve aktif gergili emniyet kemeri, elektrik kumandalı ve ısıtmalı yan aynalar, dijital bilgi ekranı, elektronik kontrollü tam otomatik klima ve nem sensörü alınabiliyor. En üst seçenek olan Style paketindeyse ayrıca metal görünümlü orta konsol, elektrikli açılır tavan, yan ve perde hava yastıkları, deri direksiyon simidi ile vites topuzu ve alaşımlı jantlar ekleniyor.

Accent Era daki bir diğer önemli yeniliğin ise daha önce sadece 1.4 ve 1.6 litre benzinli motorlarda bulunan otomatik şanzımanın artık 1.5 CRDi-VGT dizel motorla da birlikte alınabildiği ifade edilen açıklamada, Accent Era nın kendini kanıtladığı belirtilen 110 PS gücündeki güçlü ve ekonomik dizel motorunun dört kademeli yeni otomatik şanzıman ıyla 100 kilometrede ortalama 5,9 litre yakıt tükettiği, Accent Era yı 0 dan 100 kilometre hıza 12,7 saniyede çıkaran bu şanzımanın 182 saatte kilometrelik de maksimum hız sunduğu vurgulandı.
otogazete.com