Daha önce 2008 ve 2009'da gizli resimleri basına sızan Opel Meriva'nın tamamlanmış hali görücüye çıktı.

Opel büyük bir risk alarak üretim maliyetlerinin yüksekliğine rağmen Flex kapı sistemini kullanmaya kararlı oldugunuda göstermiş oldu.
İkinci nesil yeni merivanın mart ayındaki Geneva Motor Show'da ve yaz aylarında ise bayilerdeki yerini alması bekleniyor. Aslında yeni merivanın daha önce piyasaya surulmesi planlanıyordu fakat GM'in yaşadığı problemlerden dolayı bu gecikmenin oldugu belirtiliyor.
Yeni meriva birçok Flex sisteme sahip üstelik bunlar sadece flex kapılarda değil, işte yeni merivanın sahip oldugu diger Flex özellikler;
Flex space system, bu sistem sayesinde artık koltukların pozisyonlarını değiştirmek ve ve sabitlemek çok daha kolay.
Flex Rail system, bu sistem sayesinde tüm koltuklar raylar üzerinde hareket etmesi saglanarak değişken ve çok kullanışlı bir iç mekan oluşturulmuş, çıkarılabilir depolama alanları sayesindede alan kullanımı konusunda büyük bir esneklik saglanmış kullanıcıya.
EcoFlex, diğer opel modellerindede tanıdıgımız cevreye daha duyarlı insanlar için daha verimli motorlara sahip bir seri.
Ve son olarak entegre bisiklet taşıyıcı FlexFix.
Yeni merivada kullanılan flex kapı sistemi ters açılmasının yanında normal kapılarda kullanılan 70 derecelik kapı açısını 84 dereceye çıkartarak araca inip binmeyide çok daha kolaylaştırmakta.
Yeni merivada Astra'danda tanıdığımız güçleri 75 ile 140 beygir arasında değişen motorlar kullanılacak. Guncel merivadan farklı olarak ise 5 ve 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik vites kutusuda seçenekler arasında olacak.
Çeviri: Barla -opelx.com

Opel Meriva Reklam filmi:
ERROR: If you can see this, then Dailymotion is down or you don't have Flash installed.

Otomobil fuarında Opel meriva tanıtım videosu:
ERROR: If you can see this, then Dailymotion is down or you don't have Flash installed.