Merhaba!

Amerikan otomobil devi Ford otomobiller için üretilen Tweeting’i Las Vegas’ta açılan Tüketici Elektroniği Fuarı’n da açıkladı.Twittera bağlanan araba
Ford Başkanı ve CEO’su Allan Mulally fuardaki açılış konuşmasında sürücülerini ses tanıma teknolojisi ile tanıyacak sistemi de anlattı.
Ford’un yeni teknolojisi sayesinde sürücüler cep telefonlarına gelen mesajları okuyabilecek, telefonla konuşabilecek ,internetten müzik indirebilecek ve yol haritalarını rahatça izleyebilecekler.

DİREKSYON BAŞINDA TWITTER
Tüm bu özelliklerin yanı sıra belki de en önemli ve ilginç olan yenilik ise sürücülerin, direksyon başındayken ünlü sosyal paylaşım sitesi twitter hesaplarına gelen mesajları anında önlerindeki panelde görebilecek olmaları.
Kazaların pek çoğunun sürücülerin direksiyon başında özellikle cep telefonu ile konuşurken ve mesajlaşırken yaşandığına dikkat çeken Ford Başkanı, otomobilin ön paneline yerleştirilen ekran ve ileride çıkacak modellerde uygulanacak ses tanıma teknolojisi sayesinde ‘iletişim’ kaynaklı kazaların önüne geçmeyi amaçladıklarını söyledi.

3G ALTYAPISINI KULLANACAK
Ford’un Microsoft ile ortak geliştirdiği projede 3G teknolojisi ile internete bağlanan sürücü direksiyonda iken panel üzerinden cep telefonu ile yapabileceği tüm konuşma , arama , mesaj atma gibi işlemleri yapabilecek.

Ford, Twitter’a bağlanan araba yaptı | Gereksiz Eğlencelik Haber