Citroen, Arjantin'den sedan getirdi
Citroen, daha fazla tüketiciye ulaşmak için C4 Sedan’ı 50 günlük yola rağmen Latin Amerika’dan getirdi. Şirket, Avrupa’da ilk kez Türkiye’de satışa çıkan araçla, pazar payını artırmayı hedefliyor.

Türkiye’de sedan otomobil sınıfındaki yoğun rekabet, binlerce kilometre uzaklıktaki Latin Amerika’dan bile araç ithal ettirdi. Baylas Otomotiv, ürün gamındaki sedan eksikliğini tamamlamak için Arjantin’den Citroen C4 Sedan’ı getirmeye başladı.

Türkiye’de dün itibarıyla satışa sunulan C4 Sedan’la birçok ilklere de imza atılmış oldu. Arjantin’den ilk kez otomobil ithal edilirken, Citroen, yeni modelini Avrupa’da ilk kez stratejik olarak büyük önem verdiği Türkiye’de piyasaya sundu.

Baylas Otomotiv’in Genel Müdürü Bora Koçak, araçların ilk önce gemilerle Portekiz’e, daha sonra ise Türkiye’ye geldiğini ve bu sürecin toplam 50 günü bulduğunu söyledi.

Koçak, yeni modelleriyle eksik oldukları sedan segmentinde iddialı olmak istediklerini belirterek, hedeflerini şöyle aktardı:

“Citroen olarak daha önce otomotiv pazarının yüzde 48’lik bölümüne hitap ediyorduk. Şimdi ise bu oran 74’e çıktı. Bu yılsonuna kadar 500 adet, önümüzdeki yıl ise 3 bin 500 adet C4 Sedan satacağız. Arjantin’den daha fazla araç alsak onu da satabiliriz. C4 Sedan’la pazar payımızı yüzde 3’e çıkaracağız.”
Sınıfının en büyük aracı

Citroen C4 Sedan’ın ’sınıfının en büyüğü’ sloganıyla satılacağını belirten Bora Koçak, “C4 Sedan 4.77 metre uzunluk, 1.77 metre genişlik ile sınıfının en büyük aracı. Boyutları C değil D segmentinde” dedi. Koçak, benzinli ve dizel motorlara sahip C4 Sedan’ın fiyatının 36 bin 800 YTL’den başladığını kaydetti.

Vatan