Türkiye, 2006 yılında en çok BMW satılan ülkeler arasında ilk sıralara yükseldi. Borusan Otomotiv gerçekleştirdiği satışla dünya çapında 100'ün üzerindeki BMW distribütörü arasında birinci oldu.

BMW'nin Türkiye Distribütörü Borusan Otomotiv, 2006 yılında dünya çapında 100'ün üzerinde BMW distribütörü arasında birinci oldu.

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Üyesi Ali Vahapzade 2006 yılında 5 binin üzerinde bir satışla BMW'nin dünyadaki en büyük distribütörü olduklarını söyledi.
Vahapzade, "2006 yılında Tayvan'ı geçerek 100'ün üzerinde distribütör arasında en büyük olduk. BMW özellikle Amerika ve Batı Avrupa gibi pazarlarda kendi yer alıyor. Kendi yer aldığı toplam 36 pazar var. Biz satışlarımızla bu pazarlar arasında da yukarılara çıkıyoruz" dedi.
Model sıkıntısı yaşadıkları 2006 yılında bu başarıyı yakaladıklarını hatırlatan Vahapzade, "2007 yılında tüm silahlarımızı çekip, BMW satışlarını yüzde 10'dan fazla artıracağız" şeklinde konuştu.
Yeni BMW X5'in tanıtım toplantısında grubun hedefleri hakkında bilgiler de veren Vahapzade, 2006 yılında BMW'nin lüks sınıfı birinci sırada tamamladığını söyledi. Vahapzade, özellikle Auto Show fuarıyla birlikte satışlarında önemli bir artış yaşadıklarını, fuarda 700 araç satışı gerçekleştirdiklerini kaydetti.
Vahapzade şöyle konuştu: "2007 yılında toplam pazarın daralması beklenirken, BMW satışlarını 6 binin üzerine çıkartmayı hedefliyoruz. Böylece pazar daralırken yüzde 10'ün üzerinde bir büyüme hedefliyoruz. 2007'de tüm silahlarımızı çekeceğiz. Yeni model ve mevcut modellerin yeni versiyonlarıyla hedeflerimize çok rahat ulaşacağımıza inanıyoruz."
İlk olarak 1999 yılında satışa sunulan ve bugüne kadar 606 bin adet üretilen BMW X5, baştan aşağı yenilenen ikinci jenerasyonu ile Türkiye pazarına giriyor. Aktif Direksiyon, Adaptif Sürüş, FlexRay, Head- Up Ekranı, runflat lastikler, iDrive ve elektronik vites kolu gibi özellikleri segmentinde ilk olarak sunan yeni X5'in fiyatı 107 bin 500 Euro'dan başlıyor.Sabah

Eeeee ne demişler para ile imanın kimde oldugu belli olmaz